Yapıcıer: Hedef BSL'de kalıcı olmak - BasketFaul.com

Yapıcıer: Hedef BSL'de kalıcı olmak

25-08-21 07:39
Sigortam.net Koçu Andaç Yapıcıer, kulübün BSL'de kalıcı olmak için planlarını sırasıyla uygulamaya soktuğunu belirtirken, "Çok dominant bir şirkette biz de basketbol olarak belirlenen hedefe doğru ilerliyoruz." dedi.

Uluslararası platformda koçluk yapmak istediğini ifade eden Yapıcıer'in görüşleri şöyle:

* Sigortam.net daha önce sponsor olarak liglerde gözükse de kulübün gerçekte ikinci sezonu. Geçen sene ligden ve rakiplerden bağımsız olarak uzun vadeli proje yaptık. Kulübün asıl amacı ise BSL'ye yükselmek ve orada kalıcı olmak. 
* Uluslararası bir antrenör olmak ve bu nedenle de üst ligde koçluk yapmak istiyorum. Yani BSL hedefi konusunda ben biraz daha sabırsız olabilirim.
* Biri yabancı olmak üzere 9 oyuncuyla uzun vadeli anlaşma yaptık. Cevher Özer de anlaşmamızın gelecek sezon devam edeceği oyuncular arasında. Cevher çok profesyonel ve gençlerle iletişimi harika.
* Gençler bütün yaz antrenman yaptılar, onların ana rol alacağı bir BSL planlaması içindeyiz. Geçmişte Süper Lig'e ev sahipliği yapan Cebeci Salonu'na geçtik ve çok huzurlu bir ortama kavuştuk. 
* Hakan Demirel bireysel koç olarak katkı veriyor. Bu da bizim vizyonumuzu gösteriyor. 
* TBL'de sezon sonu, kritik maçlar oynanırken takımların form durumu önemli. Geçen yıl form durumuyla birlikte covid de takımları etkiledi, umarım salgın etkisini kaybeder.
* Holding ve şirket çok dominant, biz de basketbol olarak buna uyum sağlamak durumundayız.  
* Altyapı için çok yoğun planlarımız var ancak öncelikli olarak A takımdan bağımsız salon sağlamamız gerekiyor.

GELENLER: Özgür Şahin (Mamak Belediyesi), Ramazan Tekin (Manisa BBSK), Umar Atın (Mamak Belediyesi), Cevher Özer (Ormanspor), Garrett Sim Elan Chalon), Furkan Ayça (İBB)
KALANLAR: Semih Say, Serhat Uğur, Yunus Emre Akçay, Cenk Şekeroğlu, Berkay Bayar, Alp Oktay, Tarık Günay

Yorumlar Okunma: 1835