Antrenör Aydeniz özür diledi - BasketFaul.com

Antrenör Aydeniz özür diledi

31-08-21 19:32
İki gün önce Ankara'daki bir U16 maçında meydana gelen gerginliğin görüntülerini paylaşmıştık. Antrenör Anılcan Aydeniz sinirini kontrol edememiş ve sahaya girip hakemle tartışmıştı.

Aydeniz'den konuyla ilgili bir açıklama geldi. Yaptığı hatanın farkında...

"Öncelikle 13 yıldır hem sporcu, hem antrenör olarak içinde bulunduğum camiada oyun kurallarının ve fair play'in hiç bir zaman dışına çıkmadım. Bir anlık sinirle yaptığım, antrenöre yakışmayacak bu davranıştan dolayı tüm basketbol ailesinden ve hakem arkadaşlardan özür dilerim. Her zaman spor ahlakını, sporcu ve antrenör etik değerlerini savunan bir antrenör olarak bu davranış içinde bulunmayı doğru bulmamaktayım.
 
Bu olaydan gerekli dersleri fazlasıyla çıkarmış bulunmakla beraber, bu tarz bir olayın hiç bir zaman içinde bulunmayacağımı belirtmek isterim. Genç ve kariyerinin başlarında bir antrenör olarak yaptığım bu yanlışı tecrübesizliğime vererek siz değerli Türk basketbol ailesinin kanaatine bırakıyorum.

Tekrar Tüm Basketbol Ailesinden ve hakem arkadaşlardan özür diler, saygılarımı sunarım."

Basketfaul'un notu: Sahalarda çok daha büyük olaylara hepimiz şahit olmuşuzdur. Antrenör arkadaşımızın mesajını samimiyetle yazdığını görüyoruz. Bu noktadan sonra bize düşen şey hatasını kabul eden kişinin üzerine gitmek olmamalı. Şuna inanıyoruz ki Aydeniz bundan sonra bu tür olayların tarafı olmayacaktır. 

Yorumlar Okunma: 2633