Fenerbahçe'den Bobby Dixon'a teşekkür - BasketFaul.com

Fenerbahçe'den Bobby Dixon'a teşekkür

14-09-21 10:40
Fenerbahçe, Bobby Dixon'a teşekkür ederek ayrılığı duyurdu. Fenerbahçe'nin organizasyonda teknik katkısı için yaptığı öneriye sıcak bakmayan Dixon, İstanbul dışından gelen önerileri de geri çevirmişti. Dixon'ın Türk lisansının avantajıyla Türkiye'de başka bir kulüpte devam etme olasılığının fazla olduğu belirtiliyor.

Kulübün açıklaması şöyle:

"2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Ali Muhammed ile yollarımız ayrılmıştır.

Ali Muhammed, takımımızın formasını terlettiği süre boyunca kendisini EuroLeague’in en özel oyun kurucularından biri olarak kanıtlamış; kariyer hikayesiyle birlikte çok çalışmanın ve hiçbir koşulda asla pes etmemenin öneminin parke üzerindeki en özel örneklerinden biri haline gelmiştir.

Başarılı sporcumuz, her fırsatta gururla taşıdığını dile getirdiği Milli Takımımızın formasıyla da ülke basketbolumuza silinmez izler bırakmıştır.

Zorlu maçların ve kritik anların korkusuzca sorumluluk alan ismi olan Ali Muhammed’i ve onun parkede temsil ettiği savaşçı ruhu asla unutmayacak; ismini, onun katkılarıyla zenginleşen Sarı Mirasımız içerisinde yaşatmaya devam edeceğiz.

Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasında yerini alan Ali Muhammed’e, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geri kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz." 

Yorumlar Okunma: 2038