Özdoğan: Konya'da yarım kalan işimiz var - BasketFaul.com

Özdoğan: Konya'da yarım kalan işimiz var

15-09-21 16:58
Fatih Şeker
TBL ekiplerinden Beysu Konyaspor’un deneyimli oyuncusu Mehmet Özdoğan, Konya’da yarım kalan bir hikayesinin olduğunu vurgulayarak, takım olarak şampiyonluğa konsantre olduklarını söyledi

Pandemi nedeniyle yarıda kalan 2019-2020 sezonunda Beysu Konyaspor’da forma giyen Mehmet Özdoğan, geçen sezonki Denizli macerasının ardından yeniden Konya’ya döndü. Merkezefendi Belediyesi ile Süper Lig’e çıkma sevinci yaşayan 34 yaşındaki basketbolcu, takımdaki ortamı ve hedefleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

YOLUMUZ UZUN
Yeni sezon hazırlıklarını değerlendiren Özdoğan, “Mamak maçından sonra evimizde Antalya ve TED Kolejliler karşılaştık ve 3. hazırlık maçımızı geride bıraktık. Her maç cebimize bir şeyler koymaya çalışıyoruz. Tempolu antrenmanlar ve kondisyon yüklemeleri yapıyoruz. Biraz yorgunluk oldu maçlarda ama birbirimize alışmaya ve tempoyu yakalamaya başladık. Daha gidecek çok yolumuz var. Eksiklerimiz var. Önümüzde Federasyon Kupası var, orayı da en iyi şekilde geçerek lige tamamen hazır duruma gelmek istiyoruz. Yabancı uzunumuzun da takıma dahil olmasıyla daha iyi bir takım olacağımızı düşünüyorum” dedi. 

HERKES KONSANTRE
Yeniden yeşil-beyazlı takıma dönmesiyle ilgili de konuşan deneyimli şutör, “Konya’da yarım kalan bir hikayemiz var. Önceki sezon da hedefimiz yine Süper Lig’e çıkmaktı, iyi de kadromuz vardı. Play-off bandıydayken pandemiden ötürü ligler iptal edildi. Bu sene yine hedefli bir takımız. Çıkmaya kafa yoran güzel bir takım kuruldu. Kulüp tarafından basketbola özel bir ilgi var. Kulübümüzün 100. yılı. Takımımız da bu konsantrede. Herkes takımının ne niyetle kurulduğunu biliyor. Sezon başında bunun oyunculara empoze edilmesi önemli. Herkes durumun farkında. Kazandıkça daha da ruhumuza işleyecek. Hem genç hem de tecrübeli oyuncular var. Şampiyonluğa aç ve geçmiş sezonları iyi geçiren isimler var. Yabancılarla beraber herkesin performansı bir tık yukarı çıkacaktık. Hedefimiz şampiyon olarak Süper Lig’e çıkmak” dedi. 

SORUMLULUK ALACAĞIZ
Takımda sorumluluk alacak çok sayıda yerli oyuncunun olduğuna vurgu yapan Mehmet Özdoğan, “Bazı yabancı oyuncular Türk oyuncuların performansını yukarı çekebiliyor. Ancak iş şampiyonluğa gittiğinde yabancılar kadar yerli oyuncuların da sorumluluk alarak elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu sene o tarzda oyuncularımız var. Topu kullanmaktan çekinmeyen, sorumluluk alacak oyuncular var takımda. Bunun da faydasını sezon içinde göreceğiz” ifadelerini kullandı. 

İNİSİYATİF ALMAYI
TERCİH EDİYORUM

Son dönemde TBL’nin iddiaları ekiplerinde sürekli forma giyen Mehmet Özdoğan, Süper Lig’de yer almamasıyla ilgili olarak ise şunları söyledi: “Yaş biraz ilerledikten sonra şampiyonluğa oynayan takımlarda yer almamdan ötürü daha çok tercih edilir durumdayım. Çok fazla Süper Lig’de şans bulamadım. Aşağıdan genç ve yetenekli arkadaşlar da geliyor. Sakarya’da Süper Lig şansını yakaladım, oynadım da. Önceki sezon Konyaspor’a gelirken de Süper Lig’e çıktığımız Bursaspor ile kontratım devam ediyordu. Çıkmaya oynayan takımların bir parçası olmak ve o sorumluluğu almak benim için daha ön planda. Maddi açıdan bir farkı olmadığı için TBL’de inisiyatif alan oyuncu olmayı tercih ediyorum.” 

Yorumlar Okunma: 1047