Alperen'den çok yönlü katkı - BasketFaul.com

Alperen'den çok yönlü katkı

06-10-21 04:48
Houston Rockets, Washington Wizards'ı 125-119 yenerken, Alperen Şengün ilk kez NBA maçına çıktı. 

Houston'daki hazırlık karşılaşmasında Alperen Şengün alçak postta topla buluşamasa da tepeye çıkıp hücumların yönlendirilmesine rol aldı. Ribaund ve asist departmanlarındaki performansı, düşük skorda kalmasını önemsizleştirdi. Arkadaşlarıyla uyum sağladıkça içeride de pas alarak etkisini artıracak olan Alperen, ilk hazırlık maçında basketbol yaşının çok üzerindeki saha görüşü ile takımına çok yönlü katkı vereceğini gösterdi. NBA basketboluna alıştıkça kendisini kolay faullerden de kurtaracaktır.

Milli basketbolcumuz karşılaşmayı 13 dakika, 5 sayı (1/4 serbest atış, 2/4 ikilik), 3'ü hücum 8 ribaund, 3 asist, 1 top çalma, 1 blok, 2 top kaybı, 5 faulle tamamladı.

Alperen ilk periyodun bitimine 2 dakika kala oyuna girdi, önce bir blok yaptı, ardından nefis bir back door pası verdi. İkinci çeyreğin başında ilk ribaundunun ardından erken ikinci faulünü aldı. Yine ilk dakikanın içinde topla konuşarak kullandığı serbest atışların birini sayıya çevirdi. Bir dakika sonra yüksek posttan pas feyki sonrası çembere gidip bitirdi ve ilk saha içi girişimini sayıya çevirdi. 5 dakika sahada kaldıktan sonra 3 sayı, 4 ribaundla kenara geldi.

Üçüncü çeyreğin son bitimine 3 dakika kala Alperen ikinci kez oyuna girdi ve birkaç saniye sonra ribaund mücadelesi sırasında üçüncü faulden kendisini kurtaramadı. Asist sonrası çember altında boş kalıp maçtaki ikinci basketini atan Alperen, D.J. Augustin'e nefis bir servis yaptı, ikinci asisti saha görüşü konusundaki özelliğini kanıtladı.

Dördüncü çeyreğin başında hücum ribaundunu smaçla bitirdi ancak top çemberin üzerinde olduğu için NBA kuralları gereği sayı geçerli olmadı. Periyodun 2. dakikasında 4 faulle kenara gitti. Maçın bitimine 3 dakika kala oyuna giren Alperen iki serbest atıştan yararlanamadı, Houston 116-115 mağlupken 1:30 kala blok yedi. Ardından hücum ribaundu ile bütün sahayı geçti ve Josh Christopher'a harika bir asist yaptı. 

Yorumlar Okunma: 3179