Erülkü: Hücum potansiyelimiz çok yüksek - BasketFaul.com

Erülkü: Hücum potansiyelimiz çok yüksek

06-10-21 13:27
Fatih Şeker
TBL ekiplerinden Beysu Konyaspor’un deneyimli oyuncusu Tayfun Erülkü, yeşil-beyazlı takım ile Süper Lig’e çıkıp takımda kalmayı çok istediğini söyledi. Hücum gücü yüksek bir takım olduklarını belirten Erülkü, sezon içinde daha çok üstüne koyarak gelişim göstereceklerine inandığını ifade etti. 

Tayfun Erülkü, Finalspor galibiyeti, kendisinin ve takımın hedefleri noktasında açıklamalarda bulundu. Yıllarca Süper Lig’de forma giyen 27 yaşındaki skorer, sezonun ilk maçında net bir galibiyet aldıklarının söyledi. Erülkü, “Bizim en büyük özelliğimiz hücum. Hücum potansiyeli çok yüksek bir takımız. Finalspor maçında bizi sevindiren en önemli noktalardan biri de savunma yapmaya istekli ve daha hazır bir takım görüntüsü verdik. Bu bizim için çok önemliydi. Çok sert başladık. Herkesin tüm konsantrasyonu savunmadaydı. Bu da bize hücumda skor olarak yansıdı. Bundan sonra hedeflerimiz doğrultusunda daha çok çalışıp, eksiklerimizi de tamamlayıp hedeflediğimiz şampiyonluğu elde etmek adına sonuna kadar mücadele edeceğiz. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyoruz” dedi. 

İYİ DURUMDAYIM
Konyaspor ile Süper Lig’e çıkmayı hedeflediğini belirten tecrübeli forvet, “Kendimi şuan daha iyi hissediyorum. Takımdan bir süre ayrı kaldım. Rahatsızlık geçirdim. Şimdi iyi durumdayım. Hem ben hem de takım olarak tempolu iyi idman yaptık. Zamanla üstüne koyarak daha iyi bir seviyeye geleceğimi düşünüyorum. Kişisel olarak da Konyaspor ile Süper Lig’e çıkıp takımda devam etmeyi gerçekten çok isterim. En önemli hedeflerimden biri. Okan abi ile de bunu konuştuk. Yeniden Süper Lig’e dönüp tekrar kendimi gösterip orada oynamak istiyorum” diye konuştu. 

EN POTANSİYELLİ TAKIMIZ
Tayfun Erülkü, takımın hedefleri noktasında da açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: “Takımımızı ligin en potansiyelli, en çok üstüne koyacak takım olarak görüyorum. Ligde iyi kadrolara sahip olan, hedefi birkaç iyi takım daha var. Ancak lig devam ettikçe, maçlar oynandıkça ve biz iyi çalıştıkça ben potansiyel olarak onlardan daha iyi olduğumuz için  daha çok üstüne koyacağımıza inanıyorum. Hem ofansif hem de defansif olarak. Sezonun ilerleyen döneminde bizim takımın daha çok gelişme göstereceğine inanıyorum. En büyük farkımızın bu olduğunu düşünüyorum.” 

TBL’DE YERLİLERİN
KATKISI ÇOK ÖNEMLİ

TBL’de yerlilerin önemli bir rolü olduğunu sözlerine ekleyen 27 yaşındaki basketbolcu, “Bu ligde yerli oyuncuların misyonu çok önemli. İyi yabancılardan kurulu takımlar sezonun sonu ya da play-off’larda Türk katkısı olmadığı zaman hedeflerini neticelendiremiyorlar. Bizim takımdaki yerli kadrosu çok tecrübeli. Buraları bilen, finalleri ve kupaları alan isimler var. O tecrübeyi sahaya yansıtıp, yabancı oyuncularımızla da beraber çok iyi bir kimya yakalayıp hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Ben bu ligde Türk katkısının bir tık daha yukarıda olduğunu düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu. 

Yorumlar Okunma: 1094