Kunter'e hakem derneğinden tepki... - BasketFaul.com

Kunter'e hakem derneğinden tepki...

13-10-21 19:43

İstanbul Basketbol Hakemleri Derneği bir açıklama yaparak, TBF başkan adaylarından Erman Kunter'in sözlerinin hakemleri üzdüğünü paylaştı.

Derneğin açıklaması şöyle:
"Yakın zamanda yapılacak olan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlık seçimi öncesi Başkan adayları projelerini anlatan basın toplantıları düzenlemektedirler. Başkan adaylarımızdan, ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil etmiş Eski Milli Basketbolcularımızdan Sn. Erman Kunter’in bugünkü açıklamalarında “söylentilere ve sosyal medya yorumlarına” dayanarak bütün hakemleri zan altında bırakacak yorumları, hakem camiamızı derinden üzmüştür.
Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da tarafsız bir şekilde Türk Basketboluna hizmet etmeye devam edeceğiz. Yapılacak olan seçimde tüm adaylara şimdiden başarılar diler, ülkemiz ve basketbol camiamız adına hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.
Kamuoyuna saygılarımızla sunarız."

Kunter'in basın toplantısında hakem konusu ile ilgili sözleri şöyleydi:
"Kısa vadede, bütün hakemlik sorunlarını bir anda çözüvereceğini söylemek gerçekçi olmaz. Ancak MHK’nın daha iyi işler hale gelmesi ve daha adil olması şart. Öncelikle camia ile hakemlik kurumu arasında zayıflamış olan güveni yeniden tesis etmek gerekiyor. Bunun için hakemlik ölçme-değerlendirme kriterlerinin başına mesleki etik değerlerini koymak gerekiyor. Örneğin, klasman hakemlerinin düzenli olarak her yıl mal beyanı vermesi, yönetmeliklerle kural haline getirilecek."

Yorumlar Okunma: 3628