Zevksiz maç Kızılyıldız'ın - BasketFaul.com

Zevksiz maç Kızılyıldız'ın

13-10-21 20:15

İSTATİSTİK
Kızılyıldız evinde Zalgiris'i 73-61 yenmeyi başardı. Basketbolun zaman zaman katledildiği ve hücum kalitesi olarak yerlerde sürünen mücadelede evindeki ilk maçına çıkan Kızılyıldız taraftarın da desteğini alınca galibiyete rahat bir şekilde ulaştı. zalgiris maç boyu korkunç hücum ederken ekstra basketler olmasa 50 sayıya ulaşması bile zor gözüktü. Jure Zdovc da ilk maçında son çeyrekte takımın en pahalı oyuncusu Emmanuel Mudiay'i benchte oturttu. Kızılyıldızda yolu ülkemizden de geçen Nate Wolters çok iyi gözükürken savunma yapmak istediklerinde ligin en korkutucu takımlarından biri olduklarını kanıtladılar. 


İlk çeyrekte potalar dövülürken 6 dakikada 13 sayıya ulaşan Kızılyıldız kalan sürede sayı bulamayınca ilk çeyrek Zalgiris'in 14-13 üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci çeyrek de ilk çeyreğe benzer bir oyun vardı. Hücumda özellikle dış atışlarda zorlanan Kızılyıldız savunmadaki mücadelesiyle üstünlüğü eline geçirdi. Devre arasına 29-27 gidildi.

Üçüncü çeyrekte iyi başlayan evsahibi olsa da Zalgiris çabuk toparlandı. Ekstra bir iki basket bulan Zalgiris kısır maçta skora tutundu. Son çeyreğe 46-42 Kızılyıldız önde girdi.

Son çeyrekte tempo artarken daha iyi oynayan daha iyi organize olan Kızılyıldız maçı koparma noktasına getirdi. Çeyreğin sonlarında Kızılyıldız'ın yaptığı 5. takım faulünde serbet atış kullanılması gerekirken aralarında Emin Moğulkoç'un da bulunduğu hakem üçlüsü pozisyonu kaçırdı ve kural hatası gerçekleşti. Maç farklı devam ettiği için sonucu etkilemeyen bu hatanın ardından Kızılyıldız rakibini yanına yaklaştırmadı ve karşılaşmadan Kızılyıldız 73-61 galip ayrıldı.
 
Yasin Yıldırım'ın notu:Basketbolcu adayı genç arkadaşlar eğer kendilerine kötö bir örnek gösterilmesini istiyorsa Emmanuel Mudiay'i izleyebilir. Sahada olabilecek bütün negatif hareketleri yapan Mudiay ne yapıyorsa onları yapmayarak iyi bir basketbolcuya dönüşebilirler.

 

Yorumlar Okunma: 584