Djordjevic: Akıllı oynamalıyız - BasketFaul.com

Djordjevic: Akıllı oynamalıyız

14-10-21 11:04
Fenerbahçe Beko Koçu Aleksandar Djordjevic ile takım kaptanı Melih Mahmutoğlu, Unics Kazan maçı öncesinde kulübün internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Aleksandar Djordjevic karşılaşmayı, “Unics Kazan fizikli ve atlet bir kadroya sahip. Oldukça tecrübeli oyuncuları var. Özellikle Vorontsevich ve Hezonja gibi liderleri var. John Brown gibi, takıma enerji anlamında liderlik yapan bir isimleri de bulunuyor. Kazan çok sert bir takım. Topa yön verebilen çok fazla oyuncuları ve top elindeyken yaratıcı olabilen birçok isme sahipler. Tempoyu yükseltebiliyorlar, savunmada adam değişip çok aktif olabiliyorlar. Bugün galip gelebilmek için çok akıllı oynamalıyız. Alba Berlin’in maçının ikinci yarısına göre takımımdan çok daha iyi bir savunma performansı bekliyorum. Daha iyi odaklanmalı ve hücumda daha cesur olmalıyız.” dedi.

Melih Mahmutoğlu ise “Melih Mahmutoğlu: Çift maç haftasının ikinci karşılaşmasına çıkacağız. Almanya’da ikinci yarı performansımız nedeniyle istemediğimiz bir sonuç aldık. Unics Kazan’a karşı 40 dakika boyunca daha iyi oynayarak galip gelmek istiyoruz. Rakibimiz çok atlet oyunculara ve yetenekli isimlere sahip. Ribauntları kontrol etmemiz ve top kayıplarımızı sınırlamamız gerekiyor. Bunları yaparak, taraftarlarımızın da desteğiyle bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak istiyoruz.” diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 586