Bobby Dixon: En yüksek düzeyde oynamak zorlaşmıştı - BasketFaul.com

Bobby Dixon: En yüksek düzeyde oynamak zorlaşmıştı

14-10-21 19:41
Fenerbahçe Beko’da A Takım Bireysel Gelişim Antrenörü ve Altyapı Elçisi olarak yeni görevine başlayan Bobby Dixon, beIN Sports’un sorularını yanıtladı.

Basketbolu bırakma kararını nasıl aldığını şöyle açıkladı:

“38 yaşındayım artık. Bırakmamda birçok faktörü göz önünde bulundurdum. Basketbol oynamayı devam ettirmem için çok zorlayıcı bir süreç oldu. En yüksek seviyede oynamak benim için zorlaştı. Ben de bir adım geri atıp durumu gözlemlemek istedim.

Basketbolu burada bırakmak güzel bir şey tabii ki. Burada birçok kupa kazandım, EuroLeague’i kazandım. Başka bir yere gitmeyi hiç istemedim, hiç düşünmedim bile. Burada kariyerimi tamamlamak istedim.”

Bireysel gelişim antrenörü ve altyapı elçiliği görevleri hakkında neler düşündüğü sorulan Dixon’ın yanıtı şu şekilde oldu:

“Ben tecrübelerimi aktarmak istiyorum. Genç oyunculara yardımcı olmak, onları geliştirmek ve onları profesyonel anlamda günlük neler yapılması gerektiğini öğretmek istiyorum.

Yeni bir takım var burada. Jan ile özel bir ilişkimiz var, bana çok saygı duyuyor. Bir otorite gibi olmayacak tabii ki. İletişimim karşılık diyologlar şeklinde olacak. Onu daha iyiye getirmek, aslında birçok oyuncuyu daha iyi hale getirmek benim rolüm olacak.” 

Yorumlar Okunma: 1372