Djordjevic: Olağanüstü oynadık - BasketFaul.com

Djordjevic: Olağanüstü oynadık

14-10-21 22:06
Fenerbahçe Beko başantrenörü Sasha Dhordjevic, takımının UNICS Kazan’ı mağlup ettiği maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

Sırp koç şunları söyledi:
“Takımımı tebrik ederim. Olağanüstü oynadılar. İlk nokta buydu. Son iki maçta 70 dakika harika basketbol oynadık ama bu 80 dakika olmalıydı. Berlin’de kaybettikten sonra iyi reaksiyon verdik. Şimdi devam etmeliyiz. Bir sonraki maç hayatlarımızdaki en önemli maç gibi düşünmeliyiz. Ben böyle düşünüyorum“.

Djordjevic basın toplantısında ise şunları söyledi:

“Bu tip maçlardan sonra çok söylenecek bir şey yok. Takımım mağlubiyetlerden sonra çok iyi reaksiyon verdi. Bu maçı olabildiğince çabuk unutmalıyız. Olabildiğince çabuk… Maçın bazı noktalarında sahaya güzel şeyler sunduk ama daha en iyi seviyemize ulaşmak için zamana ihtiyacımız var. Bugün uzunlarımız savunmada çok iyiydi ve istekliydi. Ahmet’in verdiği katkıdan dolayı da mutluyum. Önümüzdeki maçlara olabildiğince iyi şekilde hazırlanacağız. Topu çok iyi dolaştırdık. Herkes dahildi. Top böyle dolaştıkça boş şutlar bulabilirsiniz. Booker’ı önceki takımlarımda da şut atma konusunda teşvik etmiştim. Burada da aynısını yapıyorum. Ama potaya yakın agresif olması da gerekiyor. Evet, üç sayılık atışlarda yüzdemiz yüksekti ama dediğim gibi bunun sebebi topu iyi dolaştırmamızdı. Shayok son maçlarda biraz zorlanıyordu ama ben onu ilk beşte tutmaya devam ettim ve ona destek oldum. Bu maçta da çok iyi oynadı." (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1084