Batsey delege olduğunu benden öğrendi (Yasin Yıldırım) - BasketFaul.com

Batsey delege olduğunu benden öğrendi (Yasin Yıldırım)

25-10-21 15:23

Betsy Bailey, bu ismi seçimden önce duyduysanız çok ciddi bir Türk Basketbolu takipçisisinizdir. Betsy Bailey'nin milli takımlarda çalıştığını biliyoruz ama onu bugün haber konusu yapan şey üst üste yine seçimlerde oy kullanma hakkının ona çıkması.


Her seçimde kural gereği eski milli antrenörlerden ve oyunculardan bazılarına oy hakkı çıkıyor. Ama bu oy hakkı mucizevi bir şekilde üst üste sürekli Betsy Bailey'e çıkıyor. Ben bu durumun peşine düştüm ve kendisiyle iletişime geçtim. Betsy Bailey'e böyle bir seçim var ve oy verme hakkınız var dediğimde kendisine hiçbir şekilde iletişime geçilmediğini ve bu konu hakkında bilgisi olmadığını belirtti. Ona iletişim bilgilerini ulaştırdım ve gelip oy verebilmek için elinden geleni yapacağının sözünü aldım. 

Federasyonun kendisine herhangi bir bildirimde bulunmaması hatta böyle bir çabaya bile girişmemiş olması son derece yakın geçmesi beklenen bu seçim öncesi hiç hoş gözükmedi. Betsy Bailey oy kullanmaya gelebilir mi bilmiyorum ama kendisine haber vermeye bile lüzum görmeyen TBF yönetimi sınıfta kalmıştır.

Yorumlar Okunma: 1447