BGL 1. Hafta EN'leri - BasketFaul.com

BGL 1. Hafta EN'leri

26-10-21 12:12
Geçtiğimiz sezonki fanus ortamının ardından  Basketbol Gençler Ligi alıştığımız şekli ile yeniden başladı.

A Grubu’nda açılış maçında Frutti Extra Bursaspor, Aliağa Petkim’i son saniye basketiyle yenerken, grubun iddialı takımları Efes ve Fenerbahçe farklı galibiyetler aldılar.

Bu sezon yaptığı takviyeler ile daha iddialı giren Galatasaray NEF, Ege Tan Yıldızoğlu önderliğinde Türk Telekom deplasmanından galip ayrıldı. Merakla beklenen Cem Akdağ - Necati Güler buluşmasından galibiyetle ayrılan ise Gelişim Koleji oldu ancak sonuçtan ziyade maçın özgül anlamı ve önemi daha ön plandaydı.  

B Grubu’nda ise koronadan dolayı Daçka - Pınar Karşıyaka maçı ertelenirken, Beşiktaş; Bahçeşehir Koleji’ni pota altında etkili olarak mağlup etti. 

Pusulam Koleji Merkezefendi ve Tofaş ise beklenenden daha kolay ve farklı şekilde maçlarını kazanarak sezonu açtılar. 

Grubun son topa kalan mücadelesinde ise bu sezon BGL ağırlıklı kadroları ile TB2L’de oynayacak olan Gaziantep- Teşvikiye karşılaştı ve ev sahibi ekip sahadan galip ayrılan taraf oldu.

 

A GRUBU  HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Gelişim Koleji
Haftanın Altın Karması
Ege Tan Yıldızoğlu (Galatasaray NEF) 
Özgür Cengiz (Gelişim Koleji)
Mehmet Nihat Atalan (Gelişim Koleji)
Mevlüt Melih Doğan (Türk Telekom)
Gökay Hacıoğlu (PETKİM Spor)
Haftanın Gümüş Karması
Ahmet Kutay Güneş (Türk Telekom)
Anıl Karaca (TAC)
Tolga Kay (Anadolu Efes)
Yiğit Ali Uysal (Fenerbahçe BEKO)
Koralp Türk (Anadolu Efes)
Haftanın Koçu
Cem Akdağ (Gelişim Koleji)
Haftanın Oyuncusu
Ege Tan Yıldızoğlu (Galatasaray NEF)

 

Puan Durumu - Grup A

S Takım O G M A Y P
1 Anadolu Efes 1 1 0 94 63 2
2 Fenerbahçe BEKO 1 1 0 88 62 2
3 Gelişim Koleji 1 1 0 90 74 2
4 Galatasaray NEF 1 1 0 81 74 2
5 Frutti Extra Bursaspor 1 1 0 74 72 2
6 PETKİM Spor 1 0 1 72 74 1
7 Türk Telekom 1 0 1 74 81 1
8 Tarsus Amerikan Koleji 1 0 1 74 90 1
9 FMV Işık Yalovaspor 1 0 1 62 88 1
10 Büyükçekmece Basketbol 1 0 1 63 94 1

 

BGL A Grubu Gelecek Hafta Maçları ( 2. Hafta / 30 – 31 Ekim 2021)
Anadolu Efes - Gelişim Koleji
Tarsus Amerikan Koleji - Frutti Extra Bursaspor
PETKİM Spor - Türk Telekom
Galatasaray NEF - FMV Işık Yalovaspor
Fenerbahçe BEKO - Büyükçekmece Basketbol

 

 

B GRUBU  HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
TOFAŞ
Haftanın Altın Karması
Berkin Cilev (Bahçeşehir Koleji)
Egemen Usta (TOFAŞ)
Koray Çekici (Gaziantep Basketbol)
Yiğit Çoban (Beşiktaş)
Atahan Altıok (Pusulam Klj Merkezefendi)
Haftanın Gümüş Karması
Ömer Alp Engin (TOFAŞ)
İbrahim Ethem Yılmaz (Teşvikiye)
Egemen Ege (Pusulam Klj Merkezefendi)
Utku Pelit (Teşvikiye)
Tolga Deliktaş (Beşiktaş)
Haftanın Koçu
Caner Topaloğlu (TOFAŞ)
Haftanın Oyuncusu
Yiğit Çoban (Beşiktaş)

 

Puan Durumu - Grup B
S Takım O G M A Y P
1 TOFAŞ 1 1 0 103 62 2
2 Pusulam Koleji Merkezefendi BLD. Basket 1 1 0 96 61 2
3 Beşiktaş 1 1 0 84 71 2
4 Gaziantep Basketbol 1 1 0 72 70 2
5 Teşvikiye 1 0 1 70 72 1
6 Bahçeşehir Koleji 1 0 1 71 84 1
7 Afyon Belediyespor 1 0 1 61 96 1
8 TED Ankara Kolejliler 1 0 1 62 103 1
9 Pınar Karşıyaka 0 0 0 0 0 0
10 Darüşşafaka Basketbol 0 0 0 0 0 0

 

BGL B Grubu Gelecek Hafta Maçları ( 2. Hafta / 30 - 31 Ekim /  1 Kasım 2021)
Darüşşafaka Basketbol - Pusulam Koleji Merkezefendi BLD. Basket
Beşiktaş - Afyon Belediyespor
Teşvikiye - TOFAŞ
TED Ankara Kolejliler - Bahçeşehir Koleji
Pınar Karşıyaka - Gaziantep Basketbol

 

Yorumlar Okunma: 1388