İlker Salman: Güzel bir kimyamız var - BasketFaul.com

İlker Salman: Güzel bir kimyamız var

27-10-21 15:55

Ece Aslı Ergez ve Bağcan Günay’ın hazırlayıp sunduğu TBL Günlüğü Podcast’e bu hafta Samsunspor’un başantrenörü İlker Salman konuk oldu.

İlker Salman’dan pasajlar…

- Bu ligdeki her maç çok zor. Konyaspor bu ligin en iddialı takımlarından biri. Çok iyi bir kadroları var. Tabii ki böyle bir takıma karşı iyi oyunla kazanmak bizim için çok değerli oldu. Özellikle müdafaa anlamında bu maçta çok iyiydik. Her geçen gün kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz.

- Geçen sezonki kadromuzla devam etmeyi isterdik ama biraz işin maliyetine takıldık. Hepsi çok iyi rakamlarla transfer oldular. Onlara değer katmış olmak bizim kulüp olarak öncelikli hedeflerimizdendi. Bu anlamda da mutluyum diyebilirim.

- Bu sezona iyi başladık ama önemli olan devamını getirmektir.

- Geçen sezon ligi geç tamamlamamız, kulübümüzdeki seçim süreci ve TBL-BSL belirsizliğimiz transfer sezonuna biraz geç girmemize sebep oldu diyebiliriz. Ama baktığınızda sürece geç başlasak da güzel bir kimya oluşturduğumuzu söyleyebilirim. Daha önce birlikte pek oynamamış bir oyuncu kadromuza sahip olmamız işimizi biraz zorlaştırsa da şu an her şeyin iyi gittiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

- Bizim önceliğimiz Samsun’da organizasyonumuzu geliştirmek ve bu bizi nereye götürürse de oraya kadar ilerlemek.

- Şu aşamada bir takviyede düşünmemiz yok. Utku’nun sakatlıktan dönmesiyle biraz daha rahatlayacağız. Şu an için iyi gidiyoruz ama ilerde gerekir mi yapar mıyız bilemiyorum.

- Samsun tam bir spor şehri. Herkes sporla çok ilgili, bizlere karşı çok iyi destekleri var. Çok ateşli bir taraftarımız var. Bu bize inanılmaz bir güç katıyor. Onların desteği arttıkça biz de sahada daha da iyi mücadele ediyoruz.

Podcastin tamamını buradan dinleyebilirsiniz 

po

 

Yorumlar Okunma: 950