Hazer Avcı: Deplasmanda da top aynı, saha aynı - BasketFaul.com

Hazer Avcı: Deplasmanda da top aynı, saha aynı

17-03-22 17:41
Fatih Şeker
Beysu Konyaspor’un deneyimli oyuncusu Hazer Avcı, Süper Lig hedefinden şaşmadıklarını belirterek, takım olarak bu bilinçte yer aldıklarını ve 100. yıl sezonunda camiayı mutlu etmek istediklerini ifade etti

Hazer Avcı ile yaptığımız röportajdan öne çıkan açıklamalar şu şekilde: 

* Genel olarak sezon belli bir yere kadar istediğimiz gibi gitti. Ancak sakatlıklar ve yaşadığımız bazı problemler şanssız birkaç yenilgiye sebep oldu. Şuan lider Manisa ile aramızda iki galibiyet fark var ve son hafta rakibimiz de Konya’ya gelecek. Sigortam.net ile bir galibiyet uzaklıktayız ve onlar da buraya gelecek. Samsun’u kendi evimizde yendik. 

* Kaybedilmiş ve hedeften şaşılmış bir durum yok. Biz çok iyi çalışıyoruz. Her şey yolunda gidiyor ve ama istemediğimiz şeyler de oldu. Can Altıntığ’ın sakatlığı gibi. Belki uzun bir süre daha aramızda olamayacak. Benim de ayak bileğimle ilgili problem var. Mert Konuk yine problem yaşadı. Bu tür durumların eksikliklerini yaşıyoruz. 8 maçımız var ve hiç kimse bu maçları kazanamayacağız diyemez. 

* Bu hafta Gemlik maçına hazırlanıyoruz. 2007-2008’de Mutlu Akü Selçuk zamanında da oynadım bu salonda. O sene salonu her maçta ful oynuyorduk. Saha içi ve pota arkası tribünleri de vardı. Buranın havası başkaydı. Hissiyatı iyidir. İnşallah bu maçta da taraftarlarımız burayı doldurup bizler de iyi bir maç izlettireceğiz.

* Akhisar maçında sakatlığım vardı ve sakat sakat oynadım. Böyle maçlarda rakip de çok konsantre olabiliyor. Biz de elbette konsantreydik ama maç içinde düştüğümüz anlar da olabiliyor. Bütün kontrol bizdeydi. Çok fazla rotasyon yaptık. Ben 5 numara oynadım. Farklı şeyleri denedik. Deneyip görme maçıydı. Ana rotasyonla tamamen sahada kalsak daha farklı biterdi. Maçı tamamen izleyenler de bu yorumu yapacaktır. Bir sürü şeyi denedik ve değiştirdik. Biraz da hataya izin verilen bir maçtı. Sonuçta önemli olan kazanmaktı. 

* Deplasmanda bir problem diyecek bir durum yok. Aynı saha aynı top. Tabii ki kendi evinde bazı takımlar çok daha iyi oynar. Ancak bu bizim için saha içinde oyun açısından bizi eksiye götüren bir durum olduğunu düşünmüyorum. Evimizde belki taraftarlarımız bizi daha iyi motive ediyor diyebiliriz.

* İlk hedefimiz birinci bitip direkt olarak çıkmak. Ben takıma da çok güveniyorum eksiklerimiz olmasına karşın. Bizim bir hedefimiz var, bu direkt ya da play-off’tan çıkmak olur zaman gösterecek. Süper Lig’e yükselme bilincindeyiz ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Her gün saatlerce nasıl daha iyi olabiliriz diye idmanlar yapıyoruz. Hedefimizden şaşmadık. Seri yakalamak amacındayız. 

* Kendi performansıma gelecek olursak, beni geçen sezonla kıyaslayabilirler. Geçen sezon çok farklıydı. Takım ve sistem farklıydı. Geçen sezon takımda ofans anlamında rolüm daha fazlaydı. Farklı takımlar. Her oyuncu her sezon aynı istatistikleri aynı performansı gösterecek diye bir durum yok. Takımda çok skorer oyuncu var paylaşarak oynamaya gayret ediyoruz. Her antrenman öncesi ve sonrası bireysel antrenmanlarımı yapıyoruz. Gerektiğine 5, gerektiğin de 3 numara da oynarım. Nerede ihtiyaç varsa oynarım. Herkes de bu bilinçle sahaya çıkıyor. Sezon çok uzun, her oyuncunun inişleri ve çıkışları olabilir. Bence bireysel olarak oyuncuların nerede olduğu değil de takımın sezon sonunda nerede olduğu önemli. Bir oyuncu her maç 20 sayı atmasından ziyade takımın hedefine ulaşması çok daha değerli. 

* Her antrenörün kendi sistemi var. Engin abiye göre eksik olduğumuz yerlere daha iyi çalışıyoruz. Kendi sistemini bize kanalize etti. Şuan havamız iyi. Biz hocamıza o da bize alıştı. Tüm detaylara çalışıyoruz. 

* Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizi sezon başından bu yana çok iyi destekliyorlar. Salonda güzel atmosferler oluyor. Salonun büyük kısmı doluyor. Aileler ve çocuklar geliyor. Biz aynı zamanda çocuklar için rol modeliz. Bu bilinçle oynuyoruz. Taraftarımızla bütünleşmeyi özlemiştik. 

* Biz her rakibi ve her maça aynı konsantrasyon ve istekle çıkıyoruz. Skor gücü çok yüksek bir takımız. Bunu Bornova maçında da gösterdik. İnsanlar bazen nasıl bu kadar sayı yersiniz diye sorabilir. Ancak karşı takımda skor gücü iyi bir takımdı ve yüksek pozisyonlarla oynandı maç. Ancak biz biraz daha az hata yaparak ve kalitemizi ortaya koyarak maçı kazanmıştık. 

* İki yabancımızdan da memnunuz. Derek Ogbeide sonradan katıldı, bir adaptasyon sürerci yaşadı. Matt Morgan sezon başında biraz daha inişli çıkışlı bir grafiği vardı ama sonrasında bunu standarda oturttu. Şimdi bizi daha iyi tanıyor ve neler yapabileceğimizi gördü. İkisi de yaş olarak nispeten genç oyuncular. Avrupa basketboluna adapte olmaları biraz zaman alabiliyor. Şuan bazı şeyler oturdu. Karakterleri ve oyunlarından memnunuz. Özellikle karakterleri süper. 

* Fatih Başkan ilk gün yaptığı konuşmada 100. yılımız olduğunu ve şampiyon olmamız gerektiğini söylemişti. Başkanımız da çok motive. Hakan Faydasıçok, Sami Pirinç ve Kerem Öten de her konuda bizlere destek oluyor. Yönetimimize desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Her zaman arkamızda olduklarını hissettirdiler. Bu da önemli bir motivasyon kaynağı. Taraftarımız da her zaman destek veriyor. Biz hedefe kitlenmiş durumdayız. İnşallah camiamızı şampiyon olarak mutlu etmek istiyoruz. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2339