Cengizhan İvedi: FB Koleji'ndeki tek hedefimiz TBL - BasketFaul.com

Cengizhan İvedi: FB Koleji'ndeki tek hedefimiz TBL

18-03-22 16:35
Fenerbahçe Koleji, TB2L’nin yeni takımlarından biri. Şüphesiz böyle büyük takımların TB2L’de pilot takım kurmaları ligin kalitesini ve ilgisini arttıran en büyük etkenlerden. Başarılı bir şekilde normal sezonu gerisinde bırakan Fenerbahçe’de takımın en çok öne çıkan oyuncusu Cengizhan İvedi ile bir röportaj gerçekleştirdik. 1999 doğumlu Cengizhan bilindiği gibi İlkler Şehri Uşak maçında 51 sayı kaydederek TB2L rekorunu kırmıştı.

- Basketbola başlamam kuzenlerim Barış ve Berkay Candan abilerim sayesindedir. Ben de bu konuda çok istekli olunca ailem spor okuluna gönderdi. Ardından Anadolu Efes seçmelerine girdim ve yaşım küçük olmasına rağmen aldılar. Yaklaşık 3 sezon orada oynadım ve sonrasında Fenerbahçe’ye geldim.
- Önceki sezonlarda istediğim süreleri maalesef BSL’de alamıyordum. Genç oyuncu olunca bu ligde pek guvenilmiyor. Ben de oturmak yerine oynamak istediğim için TBL’deki teklifleri değerlendirmek istedim. Bu sırada Fenerbahçe’den Metin ve Ertuğ abim bana bu projeden bahsetti. Ben de teklife çok sıcak baktım ve sonrasında kabul ettim. Elbette kabul etmemdeki en büyük sebep yetiştiğim takım olan Fenerbahçe olmasıdır.
- TB2L’de başta oynamakta çok zorlandığımı söyleyebilirim. Kurallar burada daha esnek, oyun daha sert. Ama zamanla lige uyum sağlayarak daha iyi oynamaya başladım. 
- İlkler Şehri Uşak ile oynadığımız maçta TB2L sayı rekoru (51 sayı) kırmış oldum. Ama o an böyle bir rekoru kırdığımın farkında değildim. Maça başlarken isabetli atışlar attığımda o günün benim günüm olduğunu hissetmiştim. Bu rekoru kırmamda bana destek oldukları için takım arkadaşlarıma ve antrenörüme de çok teşekkür ediyorum 
- Kendi performansımdan memnun olduğum ve olmadığım zamanlar oluyor. Perfomansımın istediğim gibi olmadığı zamanlar o gün ve o hafta ekstra antrenman yapıp bir an önce toparlanmak istiyorum. Kendime çok özeleştiriyi yapıyorum.
- Ligin yeni takımlardanız. İyi bir oluşumun içindeyiz. En başından beri özveriyle çalışan bir ekip var. Biz de parkede elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Takımda tek bir hedefimiz var o da TBL’ye çıkmak, başka türlüsünü düşünmüyoruz.
- TB2L geçmiş sezonlara göre daha daha çekişmeli bir lig halini aldı. Bunda takım sayısının çokluğu da etkili diyebiliriz. Ama artık daha iyi, daha çekişmeli maçlar kesinlikle oynanıyor. Fenerbahçe gibi büyük takımların da buralarda pilot takımlar kurması elbette ligin kalitesini arttırdı. Takımlar da bu sebeple daha güçlü ve istekli.
- Kariyerimde adım adım ilerlemeyi tercih ediyorum. İlk olarak burada sezon sonu hedefimize ulaşmayı, TBL’ye yükselmeyi istiyorum. Uzun vadedeki hedefim ise çok iyi bir BSL ve Euroleague oyuncusu olmak.
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2480