Erkan Veyseloğlu: Şampiyonluğu da, düşmeyi de yaşadım - BasketFaul.com

Erkan Veyseloğlu: Şampiyonluğu da, düşmeyi de yaşadım

24-03-22 18:12

Çağdaş Bodrum, TB2L’nin yeni takımlarından olsa da güçlü kadrosu ve kulüp yapısıyla ilk günden itibaren dikkatleri çekti. Ligin en tecrübeli kadroya sahip takımı da desek yanlış olmaz. Biz de bu tecrübeli ekipten uzun yıllar BSL’de izlediğimiz başarılı oyuncu Erkan Veyseloğlu ile Final Grubu öncesi bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisi hem buraya gelişiyle hem de kariyeriyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

-          Son da söyleyeceğimi başta söyleyeyim, Cağdaş Bodrumspor’un bir kaç sene içinde belki de Türkiye’de örnek bir külüp olacağını hissetmem bu kararı vermemde etkili oldu. Bunun yanında tabii ki Darüşşafaka ile yollarin ayrılmasından sonra BSL takımlarının ilgisi de coğunlukla  yaşımdan dolayı olumsuz oldu.Ben de BSL’de ilk tercih olmamam dolayısıyla sezonun ortasını bekleyip takımlardan teklif gelmesini beklemek yerine böyle bir oluşuma destek vermek bana açıkçası daha doğru ve heyecan verici geldi.

- Benim şampiyonluğa olan inancim  tam. İzleyen herkesin de sezon boyunca takdir ettiği bir performans ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Bu takım şampiyon olursa buna kimsenin şaşıracağını da düşünmüyorum. Ama gelgelelim play-off ve sonrasındaki final grubu günlük performansların önemini ortaya çıkarıyor. Her ne kadar kendimize güvensek de inansak da kesin konuşmak bana çok da doğru gelmiyor.

- Bence Türk basketbolunda sorun olarak gördüğüm şeylerden biri İstanbul eksenindeki takımlar ve üç büyüklerin taraftar etkisi. Bu noktada Çağdaş Bodrum biraz önce belirttiğim etkileri kırabilme potansiyeline sahip. Ayrıca herkesin oynamak isteyeceği, ilgiyle takip ettiği bir oluşum olup diğer Anadolu kulüplerine de örnek bir organizasyon olabilir. Tabii ki en önemli hedef BSL’ye yükselip, sonrasında ise Avrupa kupalarında uzun yıllar boy gösteren bir takım olmak. Bununla beraber yukarıda saydığım misyonunda bu kulübün hedeflerinden biri olabileceğini düşünüyorum.

-  Kariyerim boyunca takım ve şehir değiştirme konusunda kazandığım deneyim ve harika bir ekip ve oyuncu grubuyla aynı havayı solumak, farklı bir lige gidip o ligi deneyimleme ve alışma konusunda bana yardımcı oldu diyebilirim. BSL ile kıyaslayabilecepim en önemli şey bazı salonların vehameti (gülerek). Bu sene bir kaç deplasmana gitmeden oynayacağımız sahanin hangi bölgerinde tümsekler veya  göcükler var diye uyarı almışlığım var (gülerek)...

- TB2L’de gördüğüm şey, çoğu takımın doğru basketbol oynayıp kaliteyi öncelemekten ziyade sizi sistem dışında basketbol oynamaya itmeye calışan bir oyun tarzları olduğudur. Evet bu sezon fazlaca katılım var ama grup aşamasında çoğu maçlar iddiasız tamamlandı. Bunu bir handikap olarak gördüğümü söyleyebilirim. Yatırım yapmış takımların birbiriyle oynamasını play-off’a kadar beklemeniz gerekiyor. Belki seneye takım sayısını güncelleyip herkesin birbiriyle oynadığı bir formata geçilmesi rekabetin sezona yayılması açısından daha sağlıklı olabileceğini düşünüyorum.

- Karşıyaka ile şampiyon olduktan hemen sonraki sezon Türk Telekom ile küme düşmek sanıyorum başka bir sporcuya nasip olmamıştır (gülerek)... Şaka bir yana spesifik bir basarıdan ziyade yaşadığım olumlu olumsuz her tecrübeyi anlamlı buluyorum.


-  
Basketbolu bıraktıktan sonra tabii ki yine basketbolun içinde kalmayı çok istiyorum. Zaman ne gösterir bilemem ama basketbol kariyerimi noktaladıktan sonra hayal ettiğim ve yapmak istediğim şey basketbola hizmet etmeye devam etmek. Umarım öyle de olur.

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2504