Bahçeşehir final kapısını araladı - BasketFaul.com

Bahçeşehir final kapısını araladı

30-03-22 22:00

İSTATİSTİK
Bahçeşehir Koleji, Fiba Europe Cup yarıfinal ilk maçında ZZ Leiden deplasmanından 77-71 skoruyla ve 6 sayılık avantajla dönüyor. Maçın ilk üç çeyreği çok tutuk gözüken ve beklenmeyecek çok sayıda basit hata yapan temsilcimiz son çeyreğe müthiş girip oyun kontrolünü eline aldı. İkinci maç için avantajı elimize geçirirken rövanş mücadelesi 6 Nisan tarihinde oynanacak. Diğer yarı final maçında Bakken Bears, Reggio Emilia'yı 74-72 yendi.
Maça 6-2 ile başladık. Çabuk toparlanan Leiden salonun ambiyansıyla beraber kendine geldi. İlk 6 dakika sonunda 9-9 eşitlik bulunuyordu. Çeyrek sonundaki 5-0'lık seri molayı aldırdı. Rakibe başka sayı imkanı tanımasak da ilk çeyreğ 19-16 geride kapattık.
İkinci çeyreğe çok kötü başladık. Rakibin 8-2'lik serisiyle fark 9 sayıya kadar yükseldi. Bir türlü hücum edemezken Kartal'ın isabeti nefes aldırdı. Çeyreğin ortalarında fark çift hanelere de çıktı ama toparlandık. Çeyreğin sonunu iyi oynayınca fark kabul edilebilir noktada kaldı. Devre arasına 38-33 geride gittik.Üçüncü çeyrekte ilk 3 dakika yine adece 1 isabet bulabildik. RAkibi de durdurunca skor tıkandı. Farkı tam iki sayıya indirmiştik ki 7-0'lık seri mlayı temsilcimize aldırdı. Mola dönüşü 3 dakika rakipten sayı yemedik ama yine sadece 2 sayı üretebildik. Erkan'a yapılan sportmenlik dışı faul ile ritm bulduk. Son çeyreğe 58-51 Leiden üstün girdi.Son çeyreğe adeta rakibe U18 takımı muamelesi yaparak başladık. Sahamıza geçmelerine izin vermeden üst üste toplar çalarak 9-0'lık seriyi yakaladık. Muhammed Baygül fark yaratan isim olurken Leiden'ın dağınık oyunu da yardımcı oldu. Şoku atlatan Leiden oyuna geri dönerken üstünlüğü de yeniden aldılar. Basit hatalar yapınca oyunun kontrolü rakibe geçti. Tarık Blacksakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. Maçın son bölümünde ise çok daha keskin hücum edince bir anda yeniden üstünlüğü yakaladık. Karşılaşmadan 77-71 skoruyla galip ayrıldık

Muhammed Baygül 11 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Sam Dekker 12 sayı,  5 ribaund, Oğuz avaş 16 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Jamar Smith 15 sayı (3/6 üçlük), 4 ribaund, 2 asist, 5 top kaybıyla oynadı.

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1620