Aydın: Bahçeşehir'in geleceği daha da parlak - BasketFaul.com

Aydın: Bahçeşehir'in geleceği daha da parlak

31-03-22 13:45
Son periyoddaki 26-13'lük skorla Hollanda temsilcisi ZZ Leiden'i FIBA Europe Cup yarı final ilk ayağında 77-71 yenerek avantaj sağlayan Bahçeşehir Genel Menajeri Alparslan Aydın, "Çarşamba günü dolu tribünler önünde daha iyi basketbol oynayarak turu geçeceğimize inancımız tam." dedi.

Leiden'de büyük olmayan bir salonda çok güzel bir atmosferde oynadıklarını belirten Aydın, "Hollanda seyircisi susmadan takımlarını centilmence destekledi, Türk taraftarlar da bizim moral kaynağımız oldu. İlk üç periyod zorlansak da sonunda avantajı ellimize geçirdiğimiz için mutluyuz." diye konuştu.

Turu geçmeleri halinde finalde Bakken Bears (Danimarka) veya Reggio Emilia (İtalya) ile karşılaşacaklarını hatırlatan Aydın şöyle devam etti.
"Bakken Bears sert ve ters bir takım. Reggio ise daha yetenekli ve daha düz basketbol oynuyor. hangisi ile karşılaşırsak bizim için daha iyi olacağı konusundan önce Leiden ile ikinci maça daha fazla konsantre olup rövanşı da kazasız atlatmamız gerekiyor. Henüz beşinci yılı içinde olan bir kulübüz ve geleceğimizi daha da parlak olarak görüyoruz."
Aydın her yıl üzerine koyarak devam ettiklerini de söyledi ve sözlerini şöyle tamamladı:
"A Takım kadar, belki de ondan fazla altyapılara önem veriyor ve Türk basketboluna yeni yetenekler kazandırmaya çalışıyoruz. Sadece basketbol olarak değil, çocukların ve gençlerin sosyal yaşam ve eğitimlerinde onları destekleyici projelerle yanlarındayız."

Öte yandan Leiden maçında sakatlanan Tarik Black'in durumu İstanbul'da çekilecek MR'dan sonra belli olacak. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 906