NCAA'de yarı finaller S Sport'ta - BasketFaul.com

NCAA'de yarı finaller S Sport'ta

02-04-22 13:00
NCAA March Madness'ta Final Four zamanı geldi çattı. New Orleans kentinin ev sahipliğini yaptığı Final Four'da müsabakalar Cumartesi'yi Pazar gününe bağlayan gece yarısı oynanacak ve finalistler belli olacak. 

Yarı final karşılaşmalarının ilkinde Güney Bölgesi'nde 2. sıradan katılan ve rakiplerini elemeyi başaran Villanova orta Batı Bölgesi'nin 1 numarası Kansas ile karşı karşıya gelecek. Villanova koç Jay Wright yönetiminde 2016 ve 2018 yıllarında NCAA şampiyonu olurken dört senenin ardından bir kez daha şampiyonluk maçını oynamak için Kansas'ı geçmek zorunda. Kansas ise en son 2008 yılında Final Four'da şampiyonluk elde ederken 2012 yılında ise finalde Kentucky'e kaybetmişti. Kansas da on yıl aradan sonra final mücadelesini oynamak için Villanova'yı geçmeye çalışacak.

Yarı finalin bir diğer müsabakası ise Batı Bölgesinden 2.sırada gelen Duke ile Doğu Bölgesi'nden 8. sırada gelen North Carolina arasında olacak. North Carolina önce Son 32 turunda son şampiyon Baylor'ı, Son 16 turunda ise son finalist Gonzaga'yı geçerek dikkatleri üzerine çekmişti. Çeyrek final turunda turnuvanın sürpriz takımı St.Peters'ı eleyerek Duke'un rakibi olan North Carolina bir sürprize daha imza atıp turnuvanın favorilerinden Duke'ü geçmeye çalışacak. En son 2017 yılında şampiyonluğa ulaşan North Carolina beş yıl aradan sonra bir kez daha şampiyonluk maçına çıkma adına Duke'ü geçmek zorunda. Duke ise 2022 NBA Draft'larında ilk 3 sıra içinde seçilmesi beklenen Paolo Banchero önderliğinde hem favorisi olduğu yarı final eşleşmesini hem de Final Four'u kazanıp 2015'ten sonra ilk şampiyonluğunu almak istiyor. Koç K önderliğinde 2015'te Wisconsin'ı yenip şampiyonluğa uzanan Duke Koç K'nın emekliği olacağı bu sezonu şampiyonlukla taçlandırma peşinde koşacak.

Final müsabakasının 6 Nisan günü oynanacağı Final Four'da bugünkü yarı final maçlarının saatler şöyle:

Villanova-Kansas Pazar sabah 1.09 (S Sport)

North Carolina-Duke Pazar sabah 3.49 (S Sport) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 914