BİDEV yoğun çalışıyor... (Çiğli'de basketbol sahası) - BasketFaul.com

BİDEV yoğun çalışıyor... (Çiğli'de basketbol sahası)

11-04-22 02:08
Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV) ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) arasında 23 Nisan 2021 tarihinde imzalanan “Basketbol Gönüllüleri Projesi” kapsamında yenilenen TEGV Çiğli Eğitim Parkı Basketbol Sahasının açılışı yapıldı. Açılış BİDEV Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mütevelli Heyeti Üyeleri ile TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ve yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti.
BİDEV Mütevelli Heyeti Üyesi İbrahim Ortaç, Atakan Karakaplan, Efe Aydan, Celal Arısan, Jülide Sonat ile birlikte Türk Basketbol Tarihi’ nin değerli ismi Fethi Aytuna, diyabetli sporcuların ilham kaynağı Alper Saruhan, İzmir Basketbol Alt Yapısına hizmetleri olan Ege Asist Spor Kulübü Başkanı Kemal Tekşen ve Gelişim Spor Kulübü Başkanı Serdar Öner programakatıldı.

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı: BİDEV’e çok teşekkür ediyorum
T"EGV, 27 yıl önce 6-14 yaş grubundaki çocuklarımızın eğitimlerine destek olmak amacıyla kurulmuş bir Sivil Toplum Kuruluşu. 2015 yılına kadar 15 yıl kesintisiz devam eden Basketbol etkinliğimizi yeniden başlatma özlem ve arayışı bünyemizde hep vardı ve kısa süre önce yollarımız BİDEV ile kesişti. Sevgili Başkan Hasan Arat ve BİDEV yönetim Kurulu üyeleriyle 23 Nisan 2021’de çevrimiçi bir toplantıda işbirliği protokolümüzü imzaladık. Bugün buluştuğumuz Çiğli Eğitim Parkımızın yanı sıra, projeye katılacak diğer etkinlik noktalarımızdan 4’ü kadın 18 gönüllümüz Mart ayında basketbol dünyasının değerli isimlerinden aldıkları eğitimleri çocuklarımıza vermeye başladılar. 

BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat; TEGV ile bu projeyi gerçekleştirmek çok anlamlı

Velilerimiz de aramızda. Sizin buraya olan güveniniz, çocuklarınızı buraya emanet etmeniz bizler için çok kıymetli. TEGV olarak Türkiye’de çok önemli işler başarıyor, Türkiye’nin en önemli sivil toplum örgütlerinin başında geliyorsunuz. Burada yaptığınız işler Türkiye genelinde müthiş bir güven duygusu ve hassasiyet yaratıyor. Bizim de ana ilkelerimizden biri olan Cumhuriyet ilkelerine bağlı evlatlar yetiştirmek hepimizin görevi. Biz de bir yolculuğa çıktık; benim de kurucusu ve Mütevelli Heyeti Üyesi olduğum TEGV ile bu projeyi gerçekleştirmek çok anlamlı. Burada aynı zamanda TEGV mütevellileri olan Ömer Bozer’in, Efe Aydan’ın, Coşkun Teziç’in, Tayfun Bayazıt’ın ve diğer mütevellilerimizin emekleri ve inançları çok önemli. Yerel yönetimlere, Çiğli Belediyesi’ne bize destek veren herkese şükranlarımızı sunuyorum. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1515