Günün konuğu: Teşvikiye BGL kaptanı Ege Eskinazi - BasketFaul.com

Günün konuğu: Teşvikiye BGL kaptanı Ege Eskinazi

15-04-22 15:56
BGL'de sezon başlarken averaj, hatta averaj altı bir takım gibi görülen Teşvikiye yakaladığı büyük çıkışla şimdilerde play off bandına girmeyi başardı. Biz de takımın kaptanı Ege Eskinazi'yi konuk aldık...

İşte Ege Eskinazi'den pasajlar...
* Spora tenisle başladım, Darüşşafaka altyapısındayken ikisini bir arada götürmek mümkün olamayınca tercihimi basketboldan yana kullandım.
* Darüşşafaka'da Küçük B'den Genç takıma kadar oynadıktan sonra Işık'a geçtim. Bir sezon sonra da BGL oynamak için Teşvikiye'ye transfer oldum.
* Sene başında şanssızlıklar yaşadık, ben de sakatlandım. Sezonun devamında ritmimizi bulup bugün Final Four'u hayal eden noktaya geldik. Aslında ilk günden beri hedefimiz de buydu.
* Bütün oyuncuların birbirleriyle ve staffla ilişkisinin mükemmel olması bize avantaj sağlıyor. Staffın da bize özgüven aşılamasıyla herkesi yenebileceğimizi düşünüyoruz, Nitekim son dönemde üst sıralardaki takımlara karşı da iyi sonuçlar aldık.
* TB2L'de oynamamanın çok faydasını gördük, hayatın gerçekleriyle tanıştık. Son 16'da İstanbul Efendileri'ne elendik. Lig boyunca bizden yaşça çok büyük, deneyimli oyunculardan çok şey aldık. Dayaklarını yedik ama o dayakların da bize faydası oldu.
* Çok mücadeleci bir takımız, sezon başında averaj takım olarak görüyorlardı ana onlarca beklenilmeyen işler yapıp tehlikeli bir takım haline geldik.
* Bireysel hedefim Euroleague'de ciddi dakikalar alan bir guard olabilmek, idolüm ise Vasilije Micic... Hem takımı yönetmesi, hem bireysel becerileri. hem el yakan toplardaki özgüvenini ile örnek bir guard. 
* BGL bizim yaştaki oyucular için nimet, özellikle deplasmanlı olması bizlere ilerisi için büyük deneyim katıyor.
* Işık Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü'nde okuyorum. Hedefim iyi bir oyuncu olmak ama dünyanın bin türlü hali var. Özellikle sakatlık basketbol için her an karşılaşabileceğimiz bir durum. Bu nedenle eğitimi altın bilezik olarak görüyorum.
* Türkiye'de eğitimle basketbolun bir arada yürümesi maalesef çok zor. Oyunculara büyük zorluklar çıkaran bu sistemi hiçbir şekilde desteklemiyorum. Üniversiteye geçiş senemde yaşadığım zorlukları hiç unutmayacağım. Oyuncuların eğitim görebilmesi için pandemi döneminde olduğu gibi online sistemin gerekliliğine inanıyorum.
* Darüşşafaka'daki antrenörüm ve hala birlikte çalıştığımız Kemal Akif Bursalı'ya, bende çok emeği olan Uğur Kürkçü'ye ve sadece Teşvikiye'yi değil bizleri de parlatan Serkan Arıca'ya, kondisyonerimiz Çağrı Kılıç'a ne kadar teşekkür etsem azdır.
* Şutuma güveniyorum, pull up'ımı da geliştirdim. Basketboldan para kazanacaksam, bu pull up sayesinde olacak. Ancak şutumun yanı sıra penetre etmeyi de unutmamalıyım.

* Gelecekte üst liglerde oynamak istiyorum ama kariyer planlamasını iyi yapmam gerekir. İyi takımla anlaşıp kenarda oturmanın bir anlamı yok..

Genç kardeşimiizn şansı açık olsun... 

Yorumlar Okunma: 3444