Ataman: Hedefimiz Avrupa Şampiyonluğu - BasketFaul.com

Ataman: Hedefimiz Avrupa Şampiyonluğu

16-04-22 11:20
Milli Takımın yeni başantrenörü Ergin Ataman törenle sözleşmeyi imzaladı. Törene TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ile Ergin Ataman katıldı.

HİDAYET TÜRKOĞLU
"Eşimle birlikte evlenme yıldönümümüz. Öncelikle bu günümüzü kutlamak istiyorum. Geçtiğimiz dönemde milli takımımızı yöneten Orhun Ene'ye teşekkür ederim. Haziran'da Dünya Kupası elemeleri ve ardından Eylül ayında Avrupa Şampiyonası'nda madalya almak istiyoruz. Ataman'ı göreve davet ettik, sağolsun kendisi de bizi kırmadı. Güveniyor ve tam destek veriyoruz. Tuncay Özilhan'a da anlayışından dolayı teşekkür ederim.
Sözleşmemiz 2024'ün Ağustos ayına kadar.

ERGİN ATAMAN
Bir kez daha Milli Takım'da görev almaktan heyecan duyuyorum. Süreç çok hızlı gelişti, sevgili meslektaşım Ene ayrıldıktan sonra Türkoğlu benle konuştu, şartlarımı sordu. Milli Takımda çalışmanın hiçbir şartı olamaz yanıtını verdim. Çok onurlu bir görev. Benim gibi oyuncuların da madalya hedefi için coşkuya sahip olacağına inanıyorum. Herkesin 'Bu takım benim takımım' diyeceği bir milli takım yaratmak istiyoruz. NBA'de çok iyi gençlermiz var, Euroleague'de, diğer Avrupa kupalarında iyi oyuncularımız var. Ay yıldızı temsil etmek büyük sorumluluk. İddialıyım, ilk günden şunu söylüyorum. Avrupa Şampiyonalarında, Dünya Şampiyonalarında, Olimpiyatlarda madalya almak için buradayız.
Haziran'da Dünya Kupası elemelerinde İngiltere ve Beyaz Rusya'yı yenmek istiyoruz. Asıl hazırlığımız Avrupa Şampiyonası için olacak. Hiçbir takımdan çekinmiyoruz. Bizim Avrupa Şampiyonası'da tek hedefimiz şampiyonluk. Bu kadro, buna layık. Bu takımın koçu Ergin Artamansa hedefimiz şampiyonluk olmalıdır.

Shane Larkin antrenör kim olursa olsun milli takıma heyecanla gelir. Hakan Demir birinci yardımcım, Ender Arslan ikinci yardımcım olacak. Mehmet Okur görevine devam edecek. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1221