Gençoğlu: Sorumluluk bende, 3. yabacıya gerek yok - BasketFaul.com

Gençoğlu: Sorumluluk bende, 3. yabacıya gerek yok

26-04-22 20:39
Fatih ŞEKER
Misli.com TBL’de evinde Sigortam.net’i 88-84 mağlup eden Beysu Konyaspor’da koç Engin Gençoğlu, üçüncü yabancı hamlesi yapmamaları noktasında sorumluluğun kendisinde olduğunu belirterek, takıma güvendiği için bu hamleyi yapmadıklarını söyledi.

Engin Gençoğlu şu görüşleri paylaştı: 

"İki devrede farklı bir oyun sergiledik. Bizim klasik ilk yarı sendromumuz var. İşler zora girdiğinde 3. ve 4. çeyrekte daha agresif savunma yapıyoruz. Bu savunmayı 40 dakikaya yaymamız lazım. En kronik rahatsızlığımız savunma. Ama mücadele yönünden gerçekten ikinci yarıda herkes çok gayretliydi. Bu maça çok inanmıştık. Hafta boyunca özel olarak hazırlandık. Hazer Avcı iğne ile oynadı. Can Altıntığ daha oynamasına 1-2 hafta var ama takımla birlikte idmanlarda bulunuyor. Cengiz Aydın, 12-13 dakikada 4 sayı, 5 ribaunt alıyor. Benim için bu çok değerli. Oynayan oynamayan herkesin enerjisi ve ikinci yarıdaki iyi savunmamız ile maçı kazanmayı başardık. 

Sigortam.net belki yarı finalde rakibimiz olacak. Bu maçı kazanarak hem bir üst sıraya çıkmak hem de mesaj vermek istiyorduk. Beysu Konyaspor olarak biz kesinlikle Süper Lig’e çıkmanın en büyük aday takımlarından birincisiyiz. Süper Lig’i çok istiyor ve bunun için çalışıyoruz. Salonu, taraftarı, yönetimi ve organizasyonu ile bunu da hak ediyoruz. İnşallah final serisinde de sizlerin karşısında oluruz ve Süper Lig’i hep beraber kutlarız. 

Takımın yaş ortalaması biraz yüksek olduğu için istediğim savunma performansını alamıyorum. Tecrübeli oyuncular da şöyle düşünür, savunmada enerjimi çok harcamayım kendini hücuma saklayayım. Bunun handikabını yaşıyoruz. Balıkesir maçını böyle kaybettik. Maçın büyük bölümünü kötü savunma yaparak ve atarak önde götürdük. Rakip öne geçince savunmaya yaptık ama bu kez de şutları sokamadık. O yüzden her zaman atarak kazanılmıyor. En iyi şutörüm 8'de 1 ile üçlük attı ama çok iyi savunma yaptı. Başkanımız da soyunma odasında söyledi, daha erken koparabileceğimiz bir maçtı. Şut olarak çok yüzdeli değildik. Umarım bundan sonra ilk yarıda geriye düşüp de işleri zorlaştırmayız. Savunma dozajını da arttırmalıyız. İnşallah play-off’a savunma silahlarımızı arttırarak daha donanımlı gireceğiz.

Birçok takım ligde üçüncü yabancı hamlesine gitti. Yönetime ve Fatih Başkana bu noktada teşekkür ediyorum. Transfer için açık çek verdiler. Bizi çıkaracak kalitede kimi istiyorsan al dediler. 6-7 tane üst seviye oyuncu ile bire bir görüşüp pazarlık yaptık. Ancak Çin liginden kontrat almalar ve ailevi sebeplerden ötürü olmadı. En az 7 oyuncudan ret cevabı aldık. Konyaspor’un parası kıymetlidir. Sadece üçüncü yabancı almak adına transfer yapmam. 5-10 bin dolara da oyuncu gelebilirdi. Yönetimimiz sorumluluğu bana verdi. Ancak Matt ve Derek bu kadar performans veriyorken ve takım kimyası oturmuşken içime sinmeyen ya da ne zaman uyum sağlayacağını bilmediğimiz bir yabancı almak, boşuna para harcama istemedik. Bütün sorumluluk bendedir. Takıma güvendiğim ve Süper Lig’e çıkacağımıza inandığım için bu hamleyi yapmadık." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1806