Efes Belgrad kapısını araladı - BasketFaul.com

Efes Belgrad kapısını araladı

26-04-22 21:59

İSTATİSTİK

Anadolu Efes 16-2'lik maç kapatan seriyle Milano'yu 77-65 yenerek seride 2-1 öne geçti. 2 gün sonra oynanacak maçı temsilcimiz kazanırsa Belgrad biletini alacak. Maç boyu çok özel önlemler alınan Shane Larkin maç kopma noktasına geldiğinde üst üste üçlükler ve savunma katkısıyla mçaı kopardı. Micic ve Pleiss beklendiği üzere hücum noktasında müthiş katkı verdi. Anadolu Efes bu maçta Simon ve Beaubois'dan faydalanamadı. Milano tarafında da Melli-Datome ve Delaney forma giyemedi.
Anadolu Efes maça müthiş başladı. Rahat hücum edip Larkin'e gelen sıkıştırmaları iyi cezalandıran temsilcimiz alternatif isimlerden skoru üretti. Micic ve Pleiss'ın skorer oyunu ile üstünlüğü rahatça sürdürdük. İlkç eyreği 25-17 kazanırken istediğimiz oyun sahada oynandı.
İkinci çeyrek tempolar düştü. Milano hem hücum ribaundlarına saldırıp hem de birkaç şanslı isabet bulunca oyuna tutundu. Yine de farkı istediğimiz seviyelerde tuttuk. Larkin devreyi sadece 2 sayıda tamamlasa da Pleiss ve Micic takımı sürükledi. Devre arasınsa 42-35 önde girdik.
Üçüncü çeyrekte Milano'nun istediği oyun oynandı. Top kayıplarımız üzerinden etkili olan İtalyanlar farkı yavaş yavaş eritti. Larkin ilk isabetlerini bulsa da alternatif yaratamadık. Son çeyreğe 59-56 önde gitmeyi başardık.
Son çeyreğin başında gelen mini seri ile Milano maç başından beri ilk kez öne geçti. Uzun bir kısırlık yaşasak da skor ortada kaldı. İlk 5 dakikada sadece 2 sayı bulan temsilcimiz bu dakikadan sonra mola dönüşünde özellikle farkı yarattı. Maçın son 5.09'luk kısmını 16-2 ile geçmeyi başardık. Sırasıyla Pleiss-Micic ve Larkin'den gelen üç sayılık hücumlar maçı kopardı. Larkin'in kişisel şovuyla karşılaşmadan 77-65 galip ayrıldık.
Öne çıkanlar...
Anadolu Efes: Shane Larkin 16 sayı (4/7 üçlük), 4 ribaund, 5 asist, Tibor Pleiss 17 sayı (2/4 üçlük), 5 ribaund, 2 asist, Vasilije Micic 20 sayı, 2 ribaund, 5 asist
Milano: Jerian Grant 11 sayı, 1 ribaund, 1 asist, Devon Hall 16 sayı, 5 ribaund, 5 asist
 
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1129