Bursaspor Avrupa'yı sıraya diziyor - BasketFaul.com

Bursaspor Avrupa'yı sıraya diziyor

27-04-22 22:57

İSTATİSTİK

7Days Eurocup çeyrek finalinde Frutti Extra Bursaspor, tek maç eleme usulüne göre deplasmanda oynadığı maçta, Slovenya ekibi Cedevita Olimpija ile karşı karşıya geldi. Maça hücum anlamında özellikle John Holland'ın üst üste isabetleri ile oldukça etkili başlayan Frutti Extra Bursaspor, ilk yarıyı 36-50 önde kapatmayı başardı. Bu performansını bir süre daha sürdüren Frutti Extra Bursaspor, üçüncü periyotta 15 sayılık üstünlüğü de yakalamayı başardı. (42-57) Fakat bu andan itibaren Cedevita Olimpija hücumlarını savunmakta zorlanan Frutti Extra Bursaspor, farkı koruyamayınca son 2,5 dakikalık bölüme 75-80’lik skorla girildi. Her ne kadar Frutti Extra Bursaspor’da bitime 2 dakika kala Derek Needham’ın üçlüğü gelse de (75-83) Cedevita Olimpija’da Yogi Ferrell’ı durdurmayı başaramadık ve Ferrell’ın üst üste 8 sayısıyla birlikte bitime 27 saniye kala fark bir anda 2’ye kadar indi. (83-85) Frutti Extra Bursaspor hücumunda Andrew Andrews’a çok kolay bir hücum faul çalınınca bitime 9 saniye kala top yeniden Cedevita Olimpija’ya geçti ve molaya gidildi. Mola dönüşünde topla buluşan Jacob Pullen, çok zor bir pozisyonda potalı üçlüğü bulmayı başarsa da kenara gelip pozisyonu izleyen hakemler, topun elden süre bittikten sonra çıktığına karar verdi ve Frutti Extra Bursaspor, Cedevita Olimpija’yı 83-85'lik skorla mağlup ederek 7Days Eurocup’ta yarı finale yükselmeyi başardı. Frutti Extra Bursaspor, 7Days Eurocup yarı finalinde, bu turda Gran Canaria’yı elemeyi başaran İspanyol ekibi Morabanc Andorra ile karşı karşıya gelecek.

Maça hızlı başlayan Cedevita Olimpija, Edo Muric'in üçlüğü ve Zoran Dragic'in isabetli serbest atışlarıyla birlikte maça 5-2 önde başladı. Fakat çabuk toparlanan Frutti Extra Bursaspor, önce David Dudzinski’nin 2 sayılık basketi ardından da Onuralp Bitim’in üst üste 5 sayısıyla birlikte ilk 3 dakikalık bölümü 5-9 önde geçti. Bu bölümde her ne kadar bir seri de, Yogi Ferrell'ın orta mesafeli basketi ve Jaka Blazic'in uzaklardan gönderdiği üçlükle birlikte 10-9 öne geçse de geri adım atmayan Frutti Extra Bursaspor, önce Derek Needham’ın üçlüğü ardından da Andrew Andrews’un üst üste 5 sayısıyla birlikte ilk periyotta son 4 dakikalık bölüme 11-17 önde girdi. Geri kalan bölümde ev sahibi ekip Cedevita Olimpija, hücumda toparlanarak periyodun bitimine 21 saniye kala Zach Auguste’un smacıyla birlikte yeniden öne geçse de (21-20) son hücumu iyi değerlendiren Frutti Extra Bursaspor, John Holland’ın üçlüğü ile birlikte ilk periyodu 21-23 önde tamamlamayı başardı.

İkinci periyotta ilk sayılar, Cedevita Olimpija’da Jacob Pullen ile geldi. (23-23) Fakat bu bölümde etkili bit oyun ortaya koyan Frutti Extra Bursaspor, önce David Dudzinski’nin üçlüğü ardından da Andrew Andrews’un 2 sayılık basketiyle birlikte farkı yeniden 5 sayıya çıkartınca (23-28) ilk yarıda bitime 8:45 kala Cedevita Olimpija molasına gidildi. Mola dönüşünde ilk sayılar, Jaka Blazic’in 2 sayılık basketiyle birlikte Cedevita Olimpija’dan gelse de (25-28) Frutti Extra Bursaspor, John Holland’ın üçlüğü ile birlikte farkı 6 sayıya çıkartmayı başardı. (25-31) Bu bölümde Cedevita Olimpija, Jacob Pullen ile maçta kalmaya çalışsa da (27-31) mükemmel bir hücum performansı ortaya koyan Frutti Extra Bursaspor, Kevarrius Hayes’in 2 sayılık basketi ardından da John Holland üst üste 5 sayısıyla birlikte ilk yarının bitimine 3 dakika kala farkı 11 sayıya kadar çıkartmayı başardı. (27-38) Periyodun geri kalan bölümünde Frutti Extra Bursaspor, Onuralp Bitim’in üst üste 2 hücumda üçlük atış sırasında aldığı faullerle birlikte skorda çözüm üreterek farkı korumayı başardı ve Cedevita Olimpija karşısında soyunma odasına 36-50'lik üstünlükle girmeyi başardı.

İkinci yarıya etkili giren taraf Cedevita Olimpija oldu. Önce Yogi Ferrell’ın 2 sayılık basketi ardından Jaka Blazic’in isabetli serbest atışları ve Alen Omic'in içerden bulduğu basketle birlikte çabuk bir 6-0’lık seriyle üçüncü periyodun bitimine 8:13 kala farkı yeniden 8 sayıya indirmeyi başardı. (42-50) Bu bölümde her ne kadar yeniden toparlanan Frutti Extra Bursaspor, Andrew Andrews’un isabetli serbest atışları, Metin Türen’in 2 sayılık basketi ve Kevarrius Hayes’in basket faulü ile birlikte periyodun bitimine 6:47 kala 15 sayıyla birlikte maçtaki en yüksek farkı yakalamayı başardı. (52-67) Fakat bu bölümde oyun üstünlüğünü tamamen Cedevita Olimpija’ya kaptırınca 9-0’lık seriyle birlikte periyodun bitimine 4 dakika kala skoru 51-57'ye geldi. Bu bölümde her ne kadar Metin Türen ve Derek Needham’ın üçlükleriyle birlikte skorda önde kalmaya çalışsa da Cedevita Olimpija hücumlarına çözüm bulamayınca fark her geçen dakika azaldı ve üçüncü periyot 64-67'lik Frutti Extra Bursaspor üstünlüğü ile geçildi.

Son periyot, Cedevita Olimpija’da Jacob Pullen’in 2 sayılık basketiyle başladı. (66-67) Bu bölümde yeniden toparlanan Frutti Extra Bursaspor, bitime 6 dakika kala Andrew Andrews’un üçlüğü ile birlikte farkı yeniden 6 sayıya kadar çıkartmayı başardı. (68-74) Son 2:45’lik bölüme de Derek Needham’ın üçlüğü birlikte 72-80'lik üstünlükle girsek de Yogi Ferrell’ın üçlüğü ile birlikte fark 5’e indi. (75-80) Son 2 dakikaya girerken Frutti Extra Bursaspor’da Derek Needham, bir üçlük isabeti daha bularak skoru 75-83'e getirse de Cedevita Olimpija’da Yogi Ferrell’ı durdurmayı başaramadık ve Ferrell’ın üst üste 8 sayısıyla birlikte bitime 27 saniye kala fark bir anda 2’ye kadar indi. (83-85) Frutti Extra Bursaspor hücumunda Andrew Andrews’a çok kolay bir hücum faul çalınınca bitime 9 saniye kala top yeniden Cedevita Olimpija’ya geçti ve molaya gidildi. Mola dönüşünde topla buluşan Jacob Pullen, çok zor bir pozisyonda potalı üçlüğü bulmayı başarsa da kenara gelip pozisyonu izleyen hakemler, topun elden süre bittikten sonra çıktığına karar verdi ve Frutti Extra Bursaspor, Cedevita Olimpija’yı 83-85'lik skorla mağlup ederek 7Days Eurocup’ta yarı finale yükselmeyi başardı.

Cedevita Olimpija
Yogi Ferrell: 20 sayı, 5 ribaund, 5 asist, 1 top çalma, Jacob Pullen: 15 sayı, 2 ribaund, 4 asist, 2 top çalma, Zach Auguste: 13 sayı, 3 ribaund, 1 asist, 1 top çalma, 2 blok, Edo Muric: 12 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Jaka Blazic: 10 sayı, 1 ribaund, 2 asist 

Frutti Extra Bursaspor 
Derek Needham: 20 sayı (4/7 üçlük), 5 ribaund, 4 asist, John Holland: 15 sayı (4/8 üçlük), 7 ribaund, 1 asist, 2 top çalma, Onuralp Bitim: 14 sayı, 6 ribaund, 1 asist, Andrew Andrews: 12 sayı, 1 ribaund, 1 asist, David Dudzinski: 10 sayı, 6 ribaund, 4 asist 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1797