ŞAMPİYON BAHÇEŞEHİR - BasketFaul.com

ŞAMPİYON BAHÇEŞEHİR

27-04-22 21:26

İSTATİSTİK

Bahçeşehir Koleji bütün sezon domine ettiği Fiba Europe Cup'ı Reggio Emilia'yı finalin ikinci maçında da 90-74 yenerek aldı. Sezon boyu harika performanslar sergileyerek anasının ak sütü gibi helal bu kupayı beklenenden daha kolay kazanan temsilcimiz toplamda 7. Avrupa kupasını ülkemize getirirken Pandemi yüzünden yarım kalan sezonun intikamını da aldı denebilir. 

Bahçeşehir maça fırtına gibi başladı. Dolu salonun etkisi ve sıcak ellerin sayesinde farkı çok erken açtık. Alev alan Jamar Smith 11 sayı ile rakibi abandone ederken Bahçeşehir ilk çeyreği 30-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin başında rotasyonun da etkisiyle bir anda oyundan düştü. Rakibin 20-0'lık çılgın serisi ile bir anda İtalyanlar öne geçti. İlginç bir pozisyon sonrası gelen teknik faul ve kasti faul imdadımıza yetişti. Hücumu son 4 dakikada toparlayınca devre arasına 43-37 önde girdik.

İkinci yarının ilk 100 saniyesinde 6-0 seri yakalayıp rakibe molayı aldırdık. Artık ardımıza bakmadan yola devam ederken karşılıklı isabetler işimize geldi. Hem farkı koruyup hem de rotasoynumuzu yaparak son çeyreğe 64-56 önde girdik.

Son çeyreğe yüksek enerjiyle başladık.. Hem savunmada hem hücumda istediklerimizi yapınca fark 15 sayılara tekrar geldi. Rakibe bu maçın bittiği mesajını üst üste smaçlarla gösterirken farkı istediğimiz yerde tuttuk. Karşlaşmadan da 90-74 galip ayrıldık.

Sam Dekker 12 sayı, 5 ribaund, 1 asist, Tarik Black 12 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Jamal Jones 14 sayı, 2 ribaund, 1 asist, Jamar Smith 17 sayı (5/7 üçlük), 1 ribaund, 4 asistle oynadı. Reggio'da Arturs Strautins ve Stephen Mark Thompson Jr. 19'ar sayı attı.
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1881