Güçlü sponsorlarla güçlü basketbol - BasketFaul.com

Güçlü sponsorlarla güçlü basketbol

28-04-22 08:54
Harika bir hafta yaşıyoruz, harika... Anadolu Efes'in Milano galibiyetiyle başladık, Bahçeşehir Koleji'nin kazandığı kupayla mutluluğumuz arttı, Frutti Extra Bursaspor'un gurbet ellerde kazandığı başarılara bir yenisi eklediği maçı evlerimizde ayakta izledik ve gurur duyduk. Güne de Anadolu Efes'i Final Four'a uğurlamanın umuduyla başladık. 
Bütün bu başarıların arkasında akıllı yönetimler ve organizasyonlara destek veren güçlü sponsorlar var. Aslına bakarsanız sponsorlar, ticari amaçlarla spora girerler ama zaman içinde takımın en ateşli taraftarı haline dönüşürler.
Kendi kurumlarının gücüyle takım oluşturanlardan Tuncay Özilhan'ın bir Efes maçında hakeme kızıp sahaya su şişesi attığı belleklerdedir. Bu elbette onaylanacak bir davranış değildir ama patronun takıma tutkusunu anlatır. Yücel ailesi için Bahçeşehir Koleji basketbol takımı elbette bir reklam unsurudur ama başabaş geçen maçları titreyerek izlemeleri bir taraftar tepkisidir. Uludağ İçecek Grubu'nun patronlarından Ömer Kızıl'ın Frutti Extra Bursaspor'un antrenmanlarını dahi kaçırmaması, bir sponsor davranışının çok üzerindedir. Bu insanların aklına maç sırasında verdiklerinin karşılığını alıp almadıkları gelmez. Ama günün sonunda onlar da iş inanı olarak "İyi ki bu işe girmişiz" diye düşünürler.
Efes Pilsen basketbola girdiğinde ürünlerinin pazar payı yüzde 20'lerdeyken, yüzde 70'leri geçmişti. Basketbol sayesinde artık Bahçeşehir Koleji herkesin bildiği bir eğitim kurumudur. Frutti Extra sayesinde Uludağ İçecek, yurt dışı bağlantılarını da güçlendirmiştir.
Güncel olduğu için verdiğimiz bu örneklerin yanı sıra BEKO, NEF, Icrypex, Bitexen, Telekom, Pınar, TOFAŞ, Yukatel, PETKİM, HDI de kulüplerin yanında yer alarak basketbolumuz için itici güç olmuşlardır.

Basketbolumuza destek veren bütün kuruluşlara teşekkür ederken, basketbola ilgilenenlerin bu alandaki sponsorların ürünlerini veya hizmet sektöründeki kuruluşlarını tercih etmelerini öneririz. Sonuçta bu sektörden ekmek yiyenler ve onları izleyenlerle birlikte milyonlar var. Karınca kararınca da olsa... 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1406