Köseoğlu: Kastamonu TBL'yı hakediyor - BasketFaul.com

Köseoğlu: Kastamonu TBL'yı hakediyor

28-04-22 15:00

TB2L Final grubunda yarı final heyecanı yaşanıyor. Yarın oynanacak yarı final karşılaşmaları öncesinde biz de başantrenölerden demeçler aldık.

İlk konuğumuz Kastamonu Yurdum SK başantrenörü Hakan Köseoğlu. Sakatlıklar sebebiyle zor bir playoff turunu geride bıraktıklarını söyleyen Köseoğlu ilk hedeflerini büyük bir özveri göstererek gerçekleştirdiklerini söyledi. Şimdi ise TBL biletini almayı istediklerini dile getirerek şöyle konuştu:

“Üsküdar ile oynadığımız playoff serisi 3. maça giden sert bir seri olmuştu. Çok keyifli bir seri izlettiğimizi düşünüyorum. Üsküdar takımına da bu mücadelesi için teşekkür ederim. Özellikle dolu tribünler önünde oynanan bir seri olması beni ayrıca mutlu etti. Her iki takım da sertlik olsun, agresif savunma olsun basketbolda kazanmak adına sahaya ne gerekiyorsa yansıtmıştı. Bu yüzden bizleri yoran bir seri olmuştu. Seri içinde çok önemli sakatlıklar yaşadık. Öncesinde Yiğit Özgür Barışık’ın kasık sorunu çıktığı için yaklaşık 10 gün forma giyemedi. Serinin son maçında Barbaros Bozkurt’un sakatlığından dolayı oynamadığı dakikalar bizim oyunumuzu kötü etkiledi. Batuhan Kilci’nin ayak parmağındaki sakatlığından dolayı ondan da yararlanamadık. Kaptanımız Erhan’ın yaklaşık 1,5 aydır bizimle olamaması da bizim için zordu. Seri bizim için gerçekten yıpratıcı geçti. Üst üste sakatlık yaşadığımız sakatlıklara rağmen hem de böyle iyi bir rakip karşısında kazanan taraf olmamız sevindiriciydi.

Seri sonrasında maalesef bahsettiğimiz bu sakatlıklar sebebiyle tam bir antrenman yapamadık. Final Grub'una 7-8 kişiyle yaptığımız antrenmanla gelebildik. Final grubu ilk maçında da Çağdaş Bodrum bizi çok yıprattı. Bize gerçekten çok iyi hazırlanmışlardı. Kötü bir başlangıç olmuştu ama sonrasında ayağa kalkmasını bildik. Sakatlık yaşayan oyuncularım gerçekten büyük bir özveriyle burada mücadele ediyorlar. Kalan son iki maçımızda gerçekten istediğimiz oyunu tam olarak sahaya yansıtabildik. 

Buradaki ilk hedefimiz grubu ilk iki sırada tamamlamaktı.Bunu da başardık. Takımıma, Valimize, şehrin büyüklerine, taraftarımıza herkese bu başarımızı armağan etmek istiyoruz. Onların desteklerini yanımızda hissedebiliyoruz. İkinci adımı da onlardan aldığımız destekle başarıyla geçip TBL’ye adımızı yazdırmak istiyoruz

Bu takım gerçekten özel bir takım. TBL’ye çıkmayı hakeden bir kadro. Buna inandığım için buraya geldim. Sezon başında takımın başında olan Cemal Hoca’nın da buraya kadar gelmemizde büyük pay olduğunu söyleyebilirim. Bana da sadece oyuncularının özgürlüğünü yükseltip ve tempoyu biraz yükselterek takımı yukarı çekmek kaldı.

Elbette amacımız TBL’ye çıkmak. Kastamonu’da gerçekten güzel bir organizasyon var. Valimiz evimizdeki bizi hiçbir maç yalnız bırakmadı. Son maçımızı da 2.000 kişi karışışında oynamıştık. Bunlar gerçekten Anadolu’da basketbol adına özlenen şeyler. Genel Menajerimiz Ümit Türkoğlu da sezon başından beri bu organizasyon buralara gelmesinde büyük rol oynamıştı.  

Yarı finaldeki  rakibimiz Fenerbahçe Koleji. Önemli bir yapılanmaya sahip genç de bir takım. Bizler de tecrübeli bir takımız. Buraları daha önce oynayan oyuncularımız da var. Bu sebeple maçın ortada olduğunu düşünüyorum.

 

 

Minimum hata yapan, bütün özverisini yüreğini ortaya koyan TBL biletini alacaktır. Şu an elimizden gelen iyi şekilde rakibimize hazırlanıyoruz. Gerçekten Kastamonu’da basketbolu daha da ileri götürmek adına çok önemli bir adımı atmayı çok istiyoruz. Rakiplerimiz arasında belki de en düşük bütçeye sahip biziz. Ama biliyoruz ki  sahada bütçeler değil yürekler mücadele ediyor. Bunu da yarın en iyi şekilde yapacağız. Son olarak da gösterdikleri özveri için takımıma, staffıma, oyuncularıma herkese çok teşekkür ederim.”

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1323