Meriç: Yarı finaldeki 4 takım da TBL'ye alınsın - BasketFaul.com

Meriç: Yarı finaldeki 4 takım da TBL'ye alınsın

28-04-22 17:07
TB2L'de yarın oynanacak yarı final öncesi EGO Spor başantrenörü Timuçin Meriç'ten de hem sezon hem final grubu değerlendirmesi aldık. Zor bir sezonu geride bırakan Ankara ekibi geçen sezon yarım kalan hedeflerini gerçekleştirmek için oldukça istekliler. Sezonun zor geçen bölümünde de Genel Menajer Yağmur Bese'nin verdiği katkılarla takımın buralara gelmesinde bir diğer pay sahibi diyebiliriz. Verdiği demeçte her takımın şansının eşit olduğunu vurgulayan koç ise, kritik virajı da geçerek TBL'ye yükselmeyi istediklerinii ifade etti. 
 
"Evet, sene başında TB2L'de en büyük favorilerden gösterilirken kimileri de play off'a bile zor girerler demişlerdi. Bu öngörüler elbette doğal ama şu an TB2L'de yarı finaldeyiz. Geçen sene büyük yatırım ve bütçe ile final grubunda 4. olup hedefine ulaşamamış bir ABB EGO Spor vardı. Bu sezona ise geçen sezonun neredeyse 4'te 1 bütçesi ile geç bir başlangıç yaptık. Bir çok aksilik ile mücadele ederek tüm sezon dağılmadan bir arada kaldık. Bu dönemde bir arada kalmayı başaran karakterli oyuncularıma ve ekibime teşekkür ediyorum, Bugüne tek yumruk tek yürek olarak geldik.
 
Daha önce de belirttiğim gibi burası final grubu buranın favorisi olmaz. Kocaeli'deki 8 takım da eşit şartlarda Pazartesi maçlara başladı ve oynanan final grubu maçları sonrası 4 takım yarın ismi yarı final olan ama bence asıl final olan maçlara  kaldı. Yarı final maçları sonrası hak eden 2 takım ise TBL'ye yükselecek. Ama buradaki her takım TBL'de yer alacak kadro ve yapılanmaya sahip. Kendi fikrim olarak; seneye TBL'deki takım sayısı gözden geçirilerek buradaki 4 takımı da alarak TBL'nin 18 takıma çıkarılabileceğini düşünüyorum. Sonuçta bu 4 takım da yapılanma, kadro ve bütçe olarak TBL'ye renk katacak güçte. TB2L'deki takım sayısının çokluğu ve buraya giren BGL takımlarını da düşünülünce orası da kalitesinden bir şey kaybetmez diye düşünüyorum. 
 
Final grubu bizim için iyi geçti ve hedefledigimiz şekilde yarı finale kaldık Kocaeli'nde bizi zorlu 3 maç bekliyordu. Özellikle ilk güne çok iyi mücadele ile başlayarak grupta iki kere kaybettiğimiz iyi bir ekip ve kadroya sahip Harem Spor'u yenerek büyük bir moralle başlamış olduk, ikinci gün beklediğim gibi çok zorlu bir Çorlu maçı oynadık ve son dakika içinde inanılmaz bir geri dönüş ile 1 sayı ile kazanıp büyük avantaj elde ettik (Burada büyük bir alkışta bence tüm sezon gösterdikleri mücadele için Çorlu ekibi ve oyuncularına)  ve bizden sonraki maç skoru ile de son güne yarı finali garantileyerek girdik. Son gün Fenerbehce Koleji Safiport ile grup liderliğine çıktık ama biraz da yönetimin sertliğe müsadesi ile geçen maçta daha devre arası 2 sakat vererek maçta güç kaybederek maçı kaybettik. 
 
Cuma  günü oynanacak maç yarı final maçında iki kuvvetli ve saygıdeğer rakipler olan Kastamonu Yurdum ve Çağdaş Bodrum Spor'dan biz Bodrum ile eşleştik. Çağdaş Bodrum bu seneye büyük yatırım ve bütçeler le girdi ve onlar da buralara iyi bir şekilde geldi. Sonuçta bu bir final maçı, tüm sene oyuncularıma aşılamaya çalıştığım gibi bu final maçına çıkıp 40 dakika boyunca iyi bir basketbol oynamaya çalışarak savunmada gücümüzün yettiği kadar savaşarak kazanmaya çalışacağız.  Bence iki final maçında da herkesin şansı %50. Ben ekibime ve takımıma sonuna kadar güveniyorum ve kazanmak için Cuma günü 17.30 da salonda olacağız. Herkese bol şans dilerim."
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2111