Final'den playoff için kritik galibiyet - BasketFaul.com

Final'den playoff için kritik galibiyet

30-04-22 19:28

İSTATİSTİK

Misli.com 29. haftasında OGM Ormanspor'u konuk eden Finalspor ikinci yarı farkı açtığı karşılaşmayı 106-92 kazanarak play-off yolunda kritik bir galibiyet elde etti.

Andy Ogide'nin pota altındaki dominantlığıyla karşılaşmaya başlayan Ormanspor skoru da ilk dakikalardan eline aldı. Erdem İlter ve Alparslan Uruk ikilisinden skor katkısı alan Finalspor hücumda daha etkili olmaya başladı. Final son bölümde yakaladığı seriyle farkı 3'e çekse de öne geçemedi, çeyreği 24-21 ile Ormanspor önde kapattı.

İkinci çeyreğe 13-2 ile başlayan ev sahibi bir anda farkı eriterek skor üstünlüğünü de eline aldı. Ormanspor uzun süren sessizlik sonunda Sedat Ali Karagülle'den bulduğu iki sayılık basketle tekrar tempo ve enerjiyi eline aldı. Devamında Ogide ve Massey ikilsiyle de farkı hızla eriten Ormanspor'a cevap gecikmedi. Gurur Baybora ve Erdem İlter ikilisi ile Finalspor üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. İkinci çeyrek 52-48 Finalspor üstünlüğü ile geçildi.

Üçüncü çeyreğe iki ekip de kolay sayılarla başladı. Yayın gerisinden yüzdeli oynayan Final, yakaladığı seriyle 05.40 dakika kala farkı çift haneye çıkardı (68-58).Ormanspor'un hücumdaki en etkili silahı Andy Ogide ile farkı hızla eritmeye çalıştı.Ancak Ormanspor'un yaptığı hem basit top kayıpları hem de Final'in bulduğu kolay sayılarla skor üstünlüğü değişmedi. Üçüncü çeyrek 78-75 Finalspor üstünlüğü ile tamamlandı.

Son çeyreğe Ormanspor üçlükle başlayarak skoru 78-78 getirdi. 10-2 seriyle cevap veren Finalspor üstünlüğü tekrar eline aldı. Bu dakikalarda Ormanspor hücumları bitirmekte zorlandı. Bununla birlikte savunmada da karşılıklı yaşanan düşüşler Finalspor'a avantaj sağladı. Çeyreğin sonunda farkı tekrar açan Finalspor karşılaşmadan 106-92 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Öne çıkanlar...
Finalspor:Erdem İlter 30 sayı (9/10 iki sayı) -8 asist, Marvin Jefferson 21 sayı-14 ribaund-3 top çalma-4 blok, Jerry Smith 21 sayı
OGM Ormanspor: Sedat Ali Karagülle 24 sayı-4 ribaund-3 asist-2 top çalma-2 blok, Andy Ogide 21 sayı-3 ribaund, Bruce Massey 16 sayı-10 asist-5 ribaund
 

 

 

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 865