Erhan Ernak'la iki soruluk söyleşi... - BasketFaul.com

Erhan Ernak'la iki soruluk söyleşi...

02-05-22 15:45
FIBA Europe Cup'ta şampiyon olan Bahçeşehir Koleji Koçu Erhan Ernak ile kısa bir söyleşi yaptık... İki sorumuz vardı... En kritik anlarda dahi yerlilere güveni ve oyuncunun günlük performansının ötesinde biraz NBA'deki takımlarını andıran rotasyon şablonu...
İşte Ernak'ın yanıtları...
* Genelde Türk ve yabancıyı ayırmam, beceri üzerinden oyuna katacağını öngörmeye çalışırım. Bunun yanı sıra yerlilerle ilgili şu görüşüm var: Ligin dinamiklerini daha iyi biliyorlar. Örneğin son Yalovaspor maçında 13 sayı gerideyken onlar ne yapılması gerektiğini bildikleri için ağırlık koyup geri dönmemizi sağladılar. Ayrıca işin bir gönül bağı tarafı da var... Altyapılarda pek çoğu ile çalıştım ve onları çok iyi tanıyorum. İşler kötü giderken takıma sahip çıkacaklarına güvenim var. Her maç geriye düşünce "haydi bizim çocuklar" diyebiliyoruz. Sonuçta yerli kadronun coşkusu, sertliği ve soğukkanılığı sürelerini artırdı. Ana rotasyondaki yabancıların arkasında destek verecek Türkler yoksa başaramazsınız.

* Kadroyu kurarken birbirinden farklı özelliklere sahip ve birbirlerini tamamlayan oyuncular üzerine şablon kurduk. Örneğin Sam Dekker çembere gider, aynı pozisyondaki Berkay ise daha şutör. Janal Jones düzen içinde zekasını ortaya koyuyor, Erkan ise yüreğini... Langston savunmacı, Kartal hücumcu. Jamar skoırer, Mami delici... Ancak oyun olarak farklı özelliklerine karşılık hepsinin ortak özelliği son derece karakterli insanlar olmaları... Başa baş maçın sonlarında hangilerinin özelliklerine ihtiyacımız varsa onlarla oynuyoruz. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3271