Türkiye'nin takımı Frutti Extra Bursaspor... - BasketFaul.com

Türkiye'nin takımı Frutti Extra Bursaspor...

03-05-22 23:37
Salı akşamı basketbol camiasından kimse kimseye randevu vermedi, herkes evine kapanıp televizyonlarının karşısına geçti. 17'ye kadar çıkan fark bir ara 7 sayıya düşünce bir arkadaşım aradı: Seyredemeyeceğim, dışarı çıkıp yürüyeceğim. Sonucu bana atar mısın?... O da herkes gibi son haftalarda Bursasporlu olanlardandı, çünkü Bursaspor Türkiye'nin takımı olmuştu.
Bir takım ve o takımın oyuncuları sezon içinde ancak bu kadar gelişebilir. Bursaspor 10 takımlı gruptan yedinci çıkabildiği için Eurocup'ta bütün turları dışarıda oynuyor. Bizim ligimizde play off'ları ise son haftalardaki çıkışıyla yeni garantiledi. Dusan Alimpijevic, Bursaspor'a geçen sezon ismi cismi duyulmamış, antrenör kriterini ucu ucuna tutturan bir antrenördü. Çoğunluğun dudak büktüğü Alimpijevic'in artık büyük bir piyasası olacak. Altı buçuk oyuncuyla buralara gelebilmek kaç kişinin harcı olabilirdi? Bursaspor'a mütevazı rakamlarla transfer olan oyuncular, Eurocup'ta final oynayacak bir takıma geldiklerini hayal etmişler midir? Geçen sezon Karşıyaka'da çıkış yapan Onuralp Bitim'in en verimli Türk oyuncusu olacağını, yabancılardan fazla iş yapacağını kaçımız düşünmüşüzdür?
Finaldeki rakip ya Virtus Bologna, ya Valencia ve maç yine dışarıda. Bursaspor deplasmanda o kadar rahat oynuyor ki, bırakın geri düştüğünde kırılgan olmayı, büyük bir özgüvenle üstünlük sağlayacaklarının bilinciyle oynuyor. Evinde oynasa belki de daha fazla baskı altında kalacak.
Gelinen noktada Euroleague ciddi olarak gözüktü... Ya şampiyon olarak, ya da finalist olarak davet bekleyerek... Bursaspor adım adım ilerleyerek bir gün Euroleague'i düşünebilirdi ancak olaylar o kadar hızlı gelişti ki, Bursaspor'un kontrolünden dahi çıktı. Takım bırakın adımlarla ilerlemeyi, uçarak Euroleague'in kapısına geldi.
Bursaspor, Euroleague'de yapabilir mi? Elde var Frutti Extra... Üzerine büyük bir sanayi kenti olan, dahası Türkiye'nin takımı haline gelen organizasyonun her yerden bulabileceği destekleri ekleyin... Neden olmasın...

Bahçeşehir Koleji'nin şampiyonluğundan, Efes'in Final Four bileti almasından sonra Bursaspor'un basketbolumuza getirdiği heyecan hepimizin kendimizi daha iyi hissetmemizi, mutlu olmamızı sağlıyor. Emeği geçenlere teşekkürlerimizle...  

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2286