Baygül'den kariyer rekoru, 89 sayı üçlüklerden (Uzatmada Bahçeşehir) - BasketFaul.com

Baygül'den kariyer rekoru, 89 sayı üçlüklerden (Uzatmada Bahçeşehir)

06-05-22 21:59

İSTATİSTİK

ING Basketbol Süper Ligi'nin son haftasında hem play-off hattındaki sıralamayı hem de küme düşme hattını yakından ilgilendiren karşılaşmadı Bahçeşehir uzatmalar sonucunda Merkezefendi'yi 101-95 yendi ve play-off'a 6. sıradan girme adına önemli bir avantaj elde etti. Merkezefendi ise Yalova'nın kaybetmesiyle kümede kaldı. Bahçeşehir'de kar,yer rekorunu kıran Muhammed Baygül 29 sayı, Berkay Candan 22 sayı ve Erkan Yılmaz attığı 17 sayı ile maça damga vuran isimler oldu. 
Bahçeşehir 15/29 (yüzde 51), Merkezefendi 14/33 (yüzde 42) ile üçlük attı böylece 29 isabetle 87 sayı üçlüklerden geldi. 
Bahçeşehir maça Hall-Smith-Erkan-Berkay-Oğuz beşi ile başlarken Merkezefendi maça Yiğitcan-Lomazs-Altan-Hakan-Upson beşi ile başladı.
Hücumda topu çok iyi dolaştıran ev sahibi ekip Berkay Candan'ın skorda öne çıkması ve Hall-Smith ikilisinin hem skorda hem de organizasyonda ona destek vermesi ile kısa sürede farkı çift haneye çıkardı. Merkezefendi hücumda organize olamazken top kayıplarıyla iyice ivme kaybetti. İlk çeyreği Bahçeşehir 26-16 önde kapattı.
İkinci çeyrekte German-Sestina ikilisinin işin içine girmesiyle Merkezefendi kıpırdandı. Rotasyona giden Bahçeşehir Jamal Jones, Kartal Özmızrak ve Tarık Black'ten katkı almakta zorlandı ve Sestina-German-Lomazs üçlüsünün üç sayı çizgisinin gerisinden üst üste isabetler bulmasıyla Merkezefendi 13 sayı farkı kapatmayı başardı. Devrenin son dakikası içinde Hakan Yapar'ın basketiyle 44-43 ile üstünlüğü de yakalayan Merkezefendi devreye de 46-45 önde gitti.
Üçüncü çeyreğe Bahçeşehir yine Berkay Candan'ın etkili oyunu ile başladı ve üst üste 5 sayı buldu. Merkezefendi ise cevap vermekte gecikmedi ve önce Sestina sahneye çıkarken ardından günün etkili ismi Lomazs sazı eline aldı. Bahçeşehir oyun kontrolünü kaybederken Merkezefendi hızlı hücumları Lomazs ile iyi değerlendirerek skoru başa baş götürdü ve çeyreğin sonunda hamle yaparak 4 sayılık üstünlüğü yakaladı (64-60). Ancak takip eden bölümde savunma gücünü artıran Bahçeşehir Muhammed Baygül-Kartal Özmızrak ikilisi ile etkili olarak skorda üstünlüğü tekrar ele aldı ve son çeyreğe 68-66 önde gitti.
Son çeyrekte Bahçeşehir'de Berkay Candan ve Muhammed Baygül ikilisi oyuna damga vurmaya devam etti. Berkay üç sayı çizgisinin gerisinden Muhammed de orta mesafeden skor üreterek Bahçeşehir'i skorda önde tutan oyuncular oldu. Merkezefendi'de Lomazs bu bölümde sessiz kalırken German'ın sakatlanması Merkezefendi'nin hızını kesti. Üst üste top kayıpları yapan Merkezefendi'ye Bahçeşehir cezayı kesemezken Merkezefendi skordan kopmadı. Son 2 dakikaya 84-83 Bahçeşehir üstünlüğü ile girildi. Moladan iyi dönen taraf Merkezefendi oldu. Bitime 1.12 kala German'ın üçlüğü ile 88-84 üstünlüğü yakalayan Merkezefendi avantaj elde etti. Mola dönüşünde Solomon ile çizgiden 1/2 ile dönen Bahçeşehir skoru 85-88'e getirdi. Faul yapılan Lomazs çizgide hata yapmadı (85-90). Bitime 25 saniye kala Bahçeşehir hücumunda Erkan Yılmaz üçlüğü buldu ve skoru 88-90'a getirdi. Merkezefendi topu oyuna sokarken Lomazs top kaybı yaptı ve neredeyse süre işlemeden hücum sırası Bahçeşehir'e geçti. Bahçeşehir hücumunda Lomazs 5.faulünü yaparak oyun dışı kaldı Hall çizgide hata yapmadı ve bitime 22 saniye kala skor eşitlendi (90-90). Son hücum Merkezefendi'ye kaldı ve tüm süreyi kullanan Merkezefendi'de Hakan Yapar boş atışı bulsa da isabeti bulamadı ve maç uzatmaya gitti.
Uzatma periyodu Muhammed Baygül'ün basketi ile başladı. Savunma sertliğini artıran Bahçeşehir hücumda da çembere atak ederek doğru hücum etti. Denizli ilk sayılarını 2.5 dakika sonunda German'ın tepeden bulduğu üçlükle buldu. Son dakikaya 96-95 Bahçeşehir üstünlüğü ile girilirken bitime 30 saniye kala Muhammed Baygül oynadığı bire bir sonucunda bulduğu üçlükle skoru 99-95'e getirdi ve farkı iki topa çıkardı. Merkezefendi maçın son çeyreğinde yaptığı hatayı tekrar yaptı ve topu oyuna soktuktan sonra kaybetti. Erkan'ın top kaybı sonrası yaptığı smaçla Bahçeşehir kapıyı kapattı ve maçı 101-95 kazandı. 
Öne çıkanlar...
Bahçeşehir Koleji: Langston Hall 10 sayı, 3 ribaund, 8 asist, Muhammed Baygül 29 sayı (4/7 üçlük), 2 ribaund, 1 asist, Berkay Candan 22 sayı (5/10 üçlük), 4 ribaund, 1 asist, Erkan Yılmaz 17 sayı (3/5 üçlük), 9 ribaund, 6 asist
Yukatel Merkezefendi Belediyesi: Devonte Upson 14 sayı, 10 ribaund, 2 asist, Anthony German 21 sayı (3/7 üçlük), 2 ribaund, 3 asist, Nathan Sestina 16 sayı (4/6 üçlük), 6 ribaund, 2 asist, Rihards Lomazs 29 sayı (6/11 üçlük), 2 ribaund, 6 asist

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2061