Salih Uğraşan formasını astı - BasketFaul.com

Salih Uğraşan formasını astı

10-05-22 13:26
Bu sezon Finalspor'da oynayan 39 yaşındaki Salih Uğraşan veda mesajıyla basketbolu bıraktığını duyurdu. Uğraşan'ın mesajı şöyle:

"İlkokuldayken yıl sonlarında sınıf öğretmenimiz tarafından dağıtılan sarı kartlarda yazan, 'Büyüyünce Ne olmak istiyorsun?' sorusuna hayatından basketbol topunu eline almamış bir çocuk olarak her yıl 'BASKETBOLCU' yazan, sonraki yıllarda tanıştığı basketbola aşık olan küçük Salih'in hayalleri gerçek olduğu için sonsuz minnettarım.
21 yılı profesyonel olmak üzere 26 yıllık kariyerimde 12 farklı şehir, 14 farklı takım, yaklaşık 1000 maç ve bu rakamların çok ötesinde başarmanın, kazanmanın verdiği mutluluklar, kaybetmenin yarattığı üzüntüler, hepsi bugünkü ben olmama katkı sağladı.
Bu uzun yolculukta iyi günde, kötü günde her saman destek olan sevgili eşim, çocuklarım, annem, babam, kardeşlerim, dostlarım... Her şey için size teşekkür ederim, desteğiniz sonsuzdu.
Basketbola başladığım günden itibaren hayatıma kattıkları değerler için tüm antrenörlerime, kulüplere, takım arkadaşlarıma, taraftarlara minnettarım. İyi ki yolumuz kesişti ve hayatıma dokundunuz. Bursalı basketbolcu olarak sırasıyla TOFAŞ, Bursaspor, Final takımlarında oynayarak, kaptanlıklar yaparak başarılarda yer almak kariyerimin en özel anlarıydı.
Belki daha üst seviyede sporculuk kariyerim olabilirdi ama şunu biliyorum ki, rekabetin bu kadar yüksek olduğu bir işte bu kadar çok saygı ve sevgi duyulan bir kariyer hayal edemezdim.
Bundan sonrasında spor ve basketbol için yeni hedefler, amaçlar için çalışmaya devam... kalın sağlıcakla..."

Basketfaul'un notu: Performanslar günlük olabilir ama kişilik ve karakter kalıcıdır... Salih'i Salih yapan ve pek çoğundan ayıran da kişilik ve karakterdi. Yolu açık olsun. 

Yorumlar Okunma: 1625