Hayes: Şampiyon olursak Bursa yıkılır - BasketFaul.com

Hayes: Şampiyon olursak Bursa yıkılır

11-05-22 11:43
7DAYS EuroCup’ta yarı final aşamasının MVP’si seçilen Frutti Extra Bursaspor’un uzun oyuncusu Kevarrius Hayes, Virtus Bologna ile oynanacak final karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

“Buraya kadar geldiğimiz için mutluyuz. Maça iyi hazırlandık. Bence şu an gayet iyi durumdayız, inanılmaz odaklıyız. Herkes aynı sayfada buluşabildi ve savunmamıza öncelik vermeyi sağladık. Savunmada herkes birbirine yardımcı oluyor, böylece hücumda skor üreteceğimizi biliyoruz. Savunmada elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
Başarıda çok büyük payı var. Tek bir karar değişimiyle bütün sezonumuz değişmedi. Biz Dusan Alimpijevic'e güvendik, o da her zaman çizgisini korudu. En iyimizi yansıtabilmemiz için bilmemiz gerekenleri söyledi, o günden beri de durmadan devam ediyoruz.”
Bologna ile normal sezonda iki kez karşılaştık. O maçlardaki hatalarımıza odaklanacağız ve daha iyi yapabileceğimiz şeylerden yararlanacağız. Sezonun söz konusu olduğu, her şeyden önemli bu noktada bunu yapmamız gerekecek. Kadroları o zamankinden biraz daha farklı. Bu yüzden oyun stillerine ve beraber oynama şekillerine hazırlıklı olmalıyız ancak bence asıl önemli nokta onları savunmaya çalışmak ya da hücumda atak etmek yerine kendi oyunumuza odaklanmak olacak.
Andrew Andrews'un ortaya koyduğu emeğe kayıtsız kalamıyorsunuz. Andrews’i her zaman antrenmanlardan önce salonda ekstra şut antrenmanları yaparken görüyorsunuz. Böylesine bir emek verdiğinizde, böylesine çalıştığınızda sonuçlarını da alıyorsunuz. O da bize sürekli bu işin sadece basketbol olduğunu, sadece oyunumuzu oynamamamız gerektiğini hatırlatıyor. Şuta kalkma ihtimalimiz varsa bize özgürlüğü ve özgüveni sağlıyor.”
EuroCup’ın “tamam ya da devam” formatını seviyorum. 3 kez NCAA turnuvasında boy gösterdim. Tek maçlık eleme sistemlerinde daha önce birkaç kez bulundum, o gece kimin öne çıktığına bağlı oluyor. Bence en büyük farkı yaratan şey deneyim oluyor. Birçok oyuncu uzun süredir bu sahnede ancak çoğu ilk ya da ikinci kez böyle bir konumda. Bu yüzden de az da olsa tecrübe, nasıl takımının başarılı olacağına yardım edeceğini çözmeni sağlıyor.”

Çeyrek final maçında Cedevita Olimpija Ljubljana maçının devre arasında John Holland’ın sonrasında sosyal medyada yankı uyandıran röportajı hakkında takımın konuşup konuşmadığı sorulunca Hayes, şöyle yanıtladı:

“Kesinlikle, zaman zaman konuşuyoruz. Spontane gelişen bir andı fakat bizim için önemli bir şeye dönüştü. Birçok insan bana ‘Bu adam deli’ diyor ancak o gerçekten de bulunması gereken bir dost. Enerjisini görebiliyorsunuz. Röportajlarda da o anın getirdiği enerji ve momentumla ağzınızdan ne çıkacağı belli olmuyor.”

Yarı finalde MoraBanc Andorra’yı mağlup ettikten sonra kamera karşısında kükreyen Hayes’e o an sorulunca şu cevabı verdi:

“Dediğim gibi, ne zaman ne çıkacağını bilmiyorsunuz. O anki adrenalinle röportaj sırasında o hareketi yaptı. Bence bu durum bizi ‘underdog’ haline getirdi ki öyleyiz de. Kimse buralara geleceğimize ihtimal vermiyordu. Bizim de elimizden gelenin en iyisini yaparak olduğumuz yeri hak ettiğimizi kanıtlamamız gerekti.”
EuroCup’ta ilk kez mücadele ediyorum ve finallerdeyiz, bu da delice. Tarihi bir olay bu. Tarihin bir parçası olmaktan daha iyi ne olabilir ki?

Şampiyon olursak Bursa yıkılır. Normalde karşılaşmalara maç maç bakmaya çalışıyoruz fakat bu sefer sonrasında yaşanacakları hayal etmemek imkansız. Dünya üzerindeki en çılgın taraftarlara sahibiz, daha önce böylesine enerjik bir grup görmemiştim. Burada geçirdiğim kısa zamanda çıktığım her maçta hava atışından maç sonuna kadar desteği kesmediler. Bu durum asla son bulmuyor, asla bitmiyor ve buna bayılıyorum. İnsanların gerçekten burada olmak istediği, sevgilerini gösterdikleri bir ortamı sevmemek imkansız. Taraftarlarımıza minnettarız, böylesine taraftarlara sahip olmak oyunu çok daha eğlenceli hale getiriyor.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1166