Holland: Hayatımın sonuna kadar HIRRRR sesi... - BasketFaul.com

Holland: Hayatımın sonuna kadar HIRRRR sesi...

11-05-22 11:57
Frutti Extra Bursaspor’a sezon ortasında katılan ve başarıda büyük payı olan John  Holland, Virtus Bologna ile oynanacak final mücadelesi öncesi EuroCup’a röportaj verdi.

“İyi hissediyoruz. Şu anda yüksek seviyede bir basketbol oynuyoruz. Mental olarak iyi bir durumdayız ve hepimiz heyecanlıyız.
Partizan deplasmanındaki galibiyet en güzel deneyimlerimden biri oldu. Böylesine bir taraftarın önünde galip gelmek, tribünleri susturmak… Çok eğleneceliydi. Genel olarak turnuva çok eğlenceliydi. Format geçtiğimiz seneye göre farklı, NCAA turnuvası havası veriyor. 
Ben buraya geldiğimde zaten gayet iyi bir takımdı. Birçok şeyi yapabiliyorlardı, ben sadece kendimi eklemeye çalıştım. Yapabildiklerimi yapıp karışıma katmak istedim. Oyunu zorlamaktan kaçındım, sadece kendi oyunumla ve kişiliğimle takıma yardımcı olmaya çalıştım çünkü takımın zaten belli bir kimyası vardı. Doğru zamanda takıma katıldığım için ve takıma yardımcı olabildiğim için çok mutluyum.”

“Underdog” olmak hakkında konuşan Holland, takımdaki özgüven seviyesine de değindi:

“Herkes bizi ‘underdog’ olarak, rakiplerimizi favori değilken yeniyormuşuz gibi görüyor ancak biz kendimize inanıyoruz. Yaptıklarımıza, potansiyelimize ve takımımıza güveniyoruz. Herkes birbirine güveniyor. Sadece kendine değil, bütün takıma güveniyor. Sahada da bu durum belli oluyor.”

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran devre arası röportajı hakkında Holland, o anki hislerini aktardı:

“Ben duygusal bir adamım. O an sadece nasıl hissettiğimi yansıttım. İlk yarıyı domine etmiştik ve öndeydik. Ben de o şekilde hissettim. Sonrasında tabii geri dönüş yaptılar ve maçı yakın bir maç haline getirdiler, bu yüzden onlara saygı duyuyorum. Sadece o an öyle hissediyordum ve röportajda da ağzımdan öyle çıktı.” 

Holland, “pitbull” lakabı hakkında da konuştu:

“Sahip olduğumuz mantaliteyi gösteriyor. Büyük efor gösteriyoruz. Bizi baktığınızda mücadelemizi ve özgüvenimizi görüyorsunuz, size sorun çıkartacağımızı anlıyorsunuz. Bu yüzden bence bu güzel bir şey. Bizi pitbulllar ile kıyaslamak istiyorsanız, öyle olsun.”

Virtus Bologna karşılaşmasına da değinen Holland, deplasmanda oynamanın bir dezavantaj yaratmadığını söyledi:

“Deplasmanlarda çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bizim için dezavantaj yarattığını düşünmüyorum. Evimizde oynarken taraftarlarımızın inanılmaz olduğu bir gerçek ancak deplasmanda olmamız bizim için bir şey fark ettirmiyor. Tamamen kilitleniyoruz ve yapmamız gerekenlere odaklanıyoruz. Bizim için sadece bir diğer maç.

Biz Virtus’la mücadele etmeyeceğiz, kendimizle mücadele edeceğiz. Karşımızdaki rakip hep değişecek: Partizan, Cedevita, Andorra, Virtus… Bu isimler değişecek. Asıl rakip kendimiziz. Bizim görevimiz oynayabileceğimiz en iyi seviyede basketbol oynamak. Kimle oynadığımızın bir önemi yok. Her şey bizde bitiyor.”

Şampiyon olmaları halinde çıkacak hırıldamalar hakkında Holland, esprili cevaplar vererek sözlerini noktaladı:

“Büyük ihtimalle sonunu duyamayacağım. Hayatımın sonuna kadar ‘HRRRR’ sesi duyma ihtimalim var ama buna değecek. Kazanırsak her şeye değecek.” 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1528