Andaç Yapıcıer: Kozumuz savunmamız - BasketFaul.com

Andaç Yapıcıer: Kozumuz savunmamız

11-05-22 18:58

Haftaya başlayacak olan Misli.com TBL playoff öncesinde coachlarla konuştuk. İkinci konuğumuz ise Sigortam.net başantrenörü Andaç Yapıcıer...

Sigortam.net, kurulan kadrosuyla ve organizasyonuyla şampiyonluk favorilerinden gösteriliyor. Hatta şanssız kaybettikleri maçlar olmasa normal sezon şampiyonu olarak ligi tamamlayabilirlerdi. Ama iniş-çıkış sürecini olabilecek en hızlı şekilde aşan Sigortam.net’in playoff’a hazır olduğunu söyleyebiliriz.

Coach Andaç Yapıcıer’in ise sezon değerlendirmesi ve playoff yorumu şu şekilde:

“Sezon başı kadromuzu kurarken öncelikli hedefimiz ilk beş içerisinde yer almaktı. Sonrasında ise en son noktaya kadar gitmekti. Bu anlamda ilk amacımıza ulaştığımızı söyleyebilirim. Bunun yanında normal sezon süreci bizi doğrudan şampiyonluğa da götürebilirdi. Bir iki top ve maç sonucu belirledi ve Manisa ekibi şampiyonluğa ulaştı. Onları da tebrik etmek istiyorum.

Play-off normal sezondan çok farklı bir tansiyonda ve sertlik seviyesinde oynanacak. Oyununu, performansını ve birlikteliğini en üst seviyeye çıkaran ekipler avantajlı olacak. Kadro derinliği ve yaşanabilecek sakatlıklar da sonuçlara doğrudan etki edebilecek. Kendi adımıza sezonun birinci gününden bugüne, hem kadromuzu hem de oyunumuzu geliştirdik.

Normal sezonun rakiplerine en az sayıya izin veren takımıyız. Bu ünvan için her gün çok çalıştık. Sahaya büyük efor ve yürek koyarak savaşçı kimliğimizi oluşturduk. Bu kimliğin yanında hücum felsefemizi de ekleyerek gün-gün, maç-maç düşünüp ilerleyeceğiz.

Play-off şampiyonluğuna değil önümüzdeki engele konsantre olacağız. Emin olduğum bir şey var ki beraber çalıştığım oyuncu arkadaşlarım ve tüm ekibim ile kazanmamız gereken sekiz maç için her şeyimizi sahaya koyacağız.”

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 810