Hazer Avcı: Yeni bir sezon başlıyor - BasketFaul.com

Hazer Avcı: Yeni bir sezon başlıyor

11-05-22 17:26
Fatih ŞEKER
Beysu Konyaspor’un deneyimli oyuncusu Hazer Avcı, kendileri için yeni bir maratonun başladığını belirterek play-off’a hazır olduklarını söyledi.

Misli.com Basketbol 1. Ligi’nde normal sezonu 3. sırada tamamlayan ve play-off çeyrek finalde TED Ankara Kolejliler ile eşleşen Konya ekibinde kaptan Hazer Avcı, açıklamalarda bulundu. 

Artık kendileri için yeni bir sezonun başladığını belirten Avcı, “Normal sezon zorlu geçti. 1-2 mağlubiyet belirleyecekti sezonu ve öyle de oldu. Manisa’yı tebrik ediyorum. Normal sezonu iyi geçirdiler ve 1 galibiyet farkla Süper Lig’e çıktılar. Gönül isterdi ki taraftarımızın önünde şampiyonluğu kutlayalım. Bizim için kaybedilen bir durum yok. Bizim için yeni bir sezon başlıyor. Biz bu maratona hazırız. Tüm oyuncularımızın forma düzeyleri iyi durumda. Takım düzenimiz iyi oturdu. Engin hocamız saha içindeki tüm rolleri maksimum verim alabilecek şekilde dağıttı. İlk turda TED Kolejliler’i kayıpsız geçip yeni rakibimizi bekleyeceğiz. Play-off serileri zor geçer ama inşallah güzel olacak” dedi. 

Ligin en çok sayı atan takımı olduklarını sözlerine ekleyen Avcı, “Skor gücümüz yüksek. Kötü savunma yaptığımız sanılıyor ama yüksek pozisyonla oynuyoruz. Biz yeni düzenimizle beraber Süper Lig’e çıkmak istiyoruz” diye konuştu. 

BU SEZONUN HİKAYESİ FARKLI
Geçen sezonla şimdiki durumu kıyaslayan 34 yaşındaki basketbolcu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu sezonun hikayesi daha farklı. Geçen sezonki kadro şampiyonluk için kurulmamıştı. Sezonun büyük kısmını yabancısız oynadık. Çok farklı bir süreçti. Şimdi tamamen Süper Lig’e odaklandık. Taraftarlarımıza da güzel destekleri için teşekkür ediyorum. Başkanımıza ve yönetimimize de teşekkür ediyorum. Yensek de yenilsek de arkamızda duruyorlar. Bu bizim için çok önemli ve itici bir güç. Onlara layık olmaya çalışacağız. Play-off şampiyonu olarak Süper Lig’e çıkmak adına elimizden gelen her şeyi yapacağız.” 

BAZI MAÇLARA İĞNE İLE ÇIKTIM

Manisa karşısında 24 sayı kaydederek sezonun en yüksek sayısına ulaşan deneyimli uzun forvet, kasığındaki problemden ötürü bazı maçlara iğne ile çıktığını kaydederek, “4 haftalık sakatlık süreci geçirdim. Bazı antrenmanları kaçırdım. Bazen her şey göründüğü gibi olmuyor. Bu süreçte takım doktorumuz ve fizyoterapistimiz en iyi şekilde tedavimi yaptı. Dinlenmem gerekiyordu aslında. İlk kez Manisa maçına full antrenmanla çıktım” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar Okunma: 2650