Nick Calathes: Gündemimiz Ataman'ın sözleri değil, Real... - BasketFaul.com

Nick Calathes: Gündemimiz Ataman'ın sözleri değil, Real...

11-05-22 17:43
Barcelona’nın deneyimli oyuncusu Nick Calathes, Belgrad’da oynayacakları Real Madrid maçından Ergin Ataman’a kadar birçok konuya değindi.

Sezonun en heyecanlı ve belirleyici dönemine giriyoruz. Takımın şu anda nasıl olduğunu düşünüyorsunuz?
* Bence iyiyiz. Bayern’e karşı zorlu bir seri geçirdik ve daha iyi bir ritm elde etmek için ligdeki son iki maçı almamız gerekiyor. Ardından sezonun en büyük maçlarına çıkacağız. 

Her şeye sadece birkaç maçta karar verilecek, ancak takım hem EuroLeague’i hem de İspanya Ligi’ni lider bitirdi. İki müsabakada da normal sezonun en iyi takımı olarak bitirmek, belirlediğiniz ilk hedefe ulaşmış gibi hissettiriyor mu?
* Kesinlikle. Sezona girdiğinizde iç saha avantajı elde etmek ve lider olmak istiyorsunuz. Bizim için her ikisinde de lider olmak güzel. Sahip olduğumuz yoğun fikstürle bunu başarmak çok zor. Bunu başardık, şimdi sırada bir sonraki adımı atmak var. 

EuroLeague yarı finallerinde Real Madrid‘e karşı oynayacaksınız, bu sezon altı kez karşılaştığınız bir takım. Barça, Süper Kupa finali hariç iki lig maçı, iki Euroleague maçı ve Kral Kupası finalini kazandı. Bir gün kazanmak zorunda kalacaklarını ve belki de bunun sizin için en kötü zamanda gerçekleşeceğini düşünüyor musunuz?
* Kazanmak, kaybetmekten daha önemlidir, bu kesin. Bizim için onlara karşı kazanmak çok önemli. Bildiğiniz gibi, rakibinize karşı oynadığınız her maç farklıdır ve her maça farklı gelirsiniz, bu yüzden ‘Onları üst üste birçok kez yendik’ gibi bakmıyoruz. Her maç farklı oynanacak, belki de Final Four’da savunmada veya hücumda yeni bir şey gösterecekler. Ortada her şeyin yaşanabileceği bir maç var ve adım adım ilerlemeniz gerekiyor.  

Diğer yarı final maçında ise Anadolu Efes ile Olympiakos karşılaşacak ve Ergin Ataman final maçında Barcelona’yı bekliyor.

* Onun ne dediğine bakmıyoruz. Oraya yarı finalde Real Madrid’e karşı kazanmamız gerektiği zihniyetiyle gidiyoruz ve ancak finale çıktığımızda bunu konuşabiliriz. Şu anda odak noktamız Real Madrid’i yenmek. (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1469