Dikmen: Turu geçersek finale kadar gideriz - BasketFaul.com

Dikmen: Turu geçersek finale kadar gideriz

12-05-22 02:28
Mamak Belediye Koçu Murat Dikmen, sezon başındaki hedeflerine ulaştıklarını, ilk turu geçmeleri halinde final oynayacaklarına inandığını söyledi.

Ormanspor'la oynayacakları çeyrek final eşleşmesi öncesinde Dikmen'in görüşleri şöyle:
"Sezona başlarken play off'lara kalmayı ve ilk turda ev sahibi avantajını elde edecek bir sıra amaçlamıştık. Bunu gerçekleştirdik ve geçen sezonki başarımızı sürdürerek istikrarımızı ortaya koyduk. Öte yandan Ormanspor'u ilk turda karşılaşabileceğimiz en zor takımlardan biri olarak görüyoruz. Ormanspor'a deplasmanda 5 sayıyla kaybederken 27 serbest atış kaçırmıştık ki, kariyerimde böyle bir şey yaşamamıştım. Sahamızdaki maçı ise 33 sayıyla kazandık ama bunlar play off için ölçü eğil. Maçların çok daha sert geçeceğini biliyoruz. 

Comanche, tedavisi devam etse de oynayacak kadar iyileşti. Topu Comanche'ye indirip rakibimizin yardımlara gitmesini sağlamaya ve bu şekilde savunmanın dengesini bozmaya çalışacağız. Bunu başarırsak hücumda rahatlarız. Veal bireysel yetenekleri üst düzeyde bir oyuncu. Kaan çok formda ve kaptanımız Melih'in önderliği ve birleştiriciliği takım olgumuzu artırıyor. Diğer bütün oyuncularımız da iyi bir seri oynamak için hazırlar.    
Ligin en çok sayı atan takımlarından biriyiz. Yapmamız gereken şey, savunmamızı daha yukarı çekebilmek." 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 985