Peri Masalının Sonu (Bursa finali kaybetti) - BasketFaul.com

Peri Masalının Sonu (Bursa finali kaybetti)

12-05-22 00:04

İSTATİSTİK

Zorlu bir yoldan 7Days Eurocup finaline çıkmayı başaran Frutti Extra Bursaspor, deplasmanda güçlü İtalyan temsilcisi Virtus Segafredo Bologna ile Virtus Segafredo Arenada karşı karşıya geldi. Güçlü rakibimiz Virtus Segafredo Bologna henüz maçın 9. dakikasında farkı çift hanelere çıkartmayı başardı. İlk yarıda özellikle Derek Needham’ın faul problemine girerek oyun dışında fazla kalmasının da etkisiyle Frutti Extra Bursaspor, hücumlarda çözüm üretmekte zorlandı ve ilk yarı 41-31 Virtus Segafredo Bologna üstünlüğüyle geçildi. Her ne kadar üçüncü periyodun son bölümlerinde fark 15 sayıya kadar çıksa da (58-43) geri adım atmayan Frutti Extra Bursaspor, Derek Needham’ın da oyuna katılmasıyla birlikte özellikle hücumlarda daha etkili oynamaya başlayarak maçın bitimine 8:14 kala farkı 5 sayıya kadar indirmeyi başardı. (64-59)  Fakat maçın geri kalan bölümünde Virtus Segafredo Bologna ile aramızdaki tecrübe farkı açık şekilde sahaya yansıdı ve son 3 dakika 36 saniyelik bölümde sayı bulmayı başaramayan Frutti Extra Bursaspor, Virtus Segafredo Bologna karşısına sahadan 80-67'lik mağlubiyetle ayrılarak 7Days Eurocup’ta mükemmel geçirdiği bir sezonu 2. sırada tamamlamış oldu. 

Karşılaşmada ilk sayılar, Frutti Extra Bursaspor’da David Dudzinski’nin pota altından bulduğu basketle gelirken (0-2) Virtus Segafredo Bologna, önce Milos Teodosic'in üçlüğü ardından da Tornike Shengelia'nın tek serbest atış isabetiyle birlikte skoru 4-2'ye getirdi. Bu bölümde Frutti Extra Bursaspor, Derek Needham’ın üçlüğü ile birlikte 6-7 öne geçse de bu bölümde hızlanan Virtus Segafredo Bologna, sırayla Milos Teodosic’in tek serbest atış isabeti, ardından turnikesi, Mam Jaiteh'in 2 sayılık basketi ve son olarak da Kyle Weems’in üçlüğü ile birlikte 8-0’lık hızlı bir seri yakalayarak ilk periyodun bitimine 5:44 kala 14-7’lik üstünlüğü yakaladı. Bu bölümde etkili savunma yaparak rakibimizin farkı daha da açmasına izin vermedik ve ilk periyodun bitimine 4:39 kala televizyon molasına 14-7 Virtus Segafredo Bologna üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşünde her ne kadar Virtus Segafredo Bologna’da Kevin Hervey’in 2 serbest atış isabetiyle fark 9’a kadar çıksa da (16-7) Frutti Extra Bursaspor’da önce Ömer Utku Al’ın üçlüğü ardından da Andrew Andrews’un 2 serbest atış isabetiyle birlikte ilk periyodun bitimine 2:14 kala fark 6’ya indi. (18-12) Fakat oyun üstünlüğünü yeniden eline geçiren Virtus Segafredo Bologna, Marco Belinelli’nin üst üste 7 sayısıyla birlikte Frutti Extra Bursaspor karşısında ilk periyodu 25-12’lik üstünlükle geçen taraf oldu. 
İkinci periyot, Frutti Extra Bursaspor’da John Holland’ın üçlüğü ile başladı. (25-15) Fakat bu bölümde Frutti Extra Bursaspor’da, 2 faulü olan Kevarrius Hayes’in ardından 3. faulünü alan Derek Needham, kenara gelmek zorunda kalınca oyundan düştük ve Virtus Segafredo Bologna, Jakarr Sampson'un turnikesi ve Marco Belinelli’nin orta mesafeli basketiyle birlikte farkı yeniden 14 sayıya kadar çıkartınca (29-15) ilk yarının bitimine 7:58 kala Frutti Extra Bursaspor molasına gidildi. Mola dönüşünde Frutti Extra Bursaspor, önce Andrew Andrews’un orta mesafeli basketi, ardından üst üste pozisyonlarda faul çizgisine gitmeyi başaran Onuralp Bitim’in 5 serbest atış isabeti ve John Holland’ın 2 isabetli serbest atışı ile birlikte farkı korumayı başardı ve ilk yarıda son 3,5 dakikalık bölüme 34-24 Virtus Segafredo Bologna üstünlüğüyle girildi. Fakat periyodun geri kalan bölümünde hücumlarda istediğimiz yüzde gelmeyince ilk yarıda bitime 44 saniyelik bölüme, Jakarr Sampson’un isabetli tek serbest atışı ile 41-37’lik Virtus Segafredo Bologna üstünlüğüyle girildi. Fakat geri kalan bölümde Frutti Extra Bursaspor, önce John Holland’ın isabetli serbest atışları ardından da son hücumda David Dudzinski’nin pota altından bulduğu basketle birlikte farkı yeniden 10 sayıya indirdi ve soyunma odasına 41-31'lik Virtus Segafredo Bologna üstünlüğüyle girildi. 
Frutti Extra Bursaspor’un, ilk yarının genelini çift haneli farklarla geride götürmesinde, Kevarrius Hayes’in, Derek Needham’ın da 4 faul alarak çok fazla oyunda kalamamaları oldukça etkili oldu.
İkinci yarının başında Frutti Extra Bursaspor’da Kevarrius Hayes’in isabetli serbest atışlarıyla fark uzun bir aranın ardından tek hanelere indi. (41-33) Bu bölümde yeniden toparlanan Virtus Segafredo Bologna, üçüncü periyodun bitimine 6,5 dakika kala farkı yeniden 15 sayıya kadar çıkartsa da (50-35) mükemmel bir seri yakalamayı başaran Frutti Extra Bursaspor, sırayla Onuralp Bitim, Derek Needham ve David Dudzinski’nin 2 sayılık basketleri ve Derek Needham’ın 2 serbest atışıyla birlikte 8-0'lık hızlı bir seri yakalayarak üçüncü periyodun bitimine 4:36 kala fark 7’ye kadar indirmeyi başardı. (50-43) Fakat bu bölümde Virtus Segafredo Bologna’da Milos Teodosic sahneye çıkan isim oldu ve ev sahibi ekip, önce Kyle Weems’in 2 serbest atış isabeti ardından da Milos Teodosic’in üst üste 2 üçlüğüyle birlikte periyodun bitimine 2:53 kala farkı yeniden 15 sayıya kadar çıkartınca (58-43) Frutti Extra Bursaspor molasına gidildi. Moladan etkili dönmeyi başaran temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, önce Andrew Andrews’un isabetli serbest atışları ardından da John Holland’ın üçlüğüyle birlikte periyodun bitimine 2:12 kala farkı 10'a indirdik. Bu bölümde Virtus Segafredo Bologna’da Kyle Weems ve Mam Jaiteh’in 2 sayılık basketleri gelse de Frutti Extra Bursaspor, son periyoda girilirken Onuralp Bitim’in üçlüğü ile birlikte farkı tek hanelere indirdi ve üçüncü periyot, 62-53'lük Virtus Segafredo Bologna üstünlüğü ile tamamlandı. 
Son periyoda tam anlamıyla fırtına gibi başladık. Periyottaki ilk sayılar, Mam Jaiteh ile Virtus Segafredo Bologna'dan gelse de (64-53) oyun üstünlüğünü tamamen eline geçiren Frutti Extra Bursaspor, sırasıyla David Dudzinski, Derek Needham ve son olarak da Onuralp Bitim’in 2 sayılık isabetleriyle birlikte 6-0'lık seri yakalayarak farkı bir anda 5’e kadar indirmeyi başardı (64-59) ve maçın bitimine 8:14 kala Virtus Segafredo Bologna molasına gidildi. Fakat etkili oyunumuzu, mola dönüşünde sürdüremedik ve Virtus Segafredo Bologna, bitime 6:05 kala Tornike Shengelia’nın 2 sayılık basketiyle birlikte farkı yeniden çift hanelere çıkartmayı başardı (70-60) ve bu sefer de Frutti Extra Bursaspor molasına gidildi. Mola dönüşünde Derek Needham’ın basketiyle birlikte farkı 8’e indirdik. (60-52) Bu bölümde Virtus Segafredo Bologna’da Marco Belinelli’nin üçlüğü gelse de Frutti Extra Bursaspor, David Dudzinski’nin üçlüğüyle birlikte maçın bitimine 3:36 kala farkı 8’e çekti. (75-67) Fakat temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, bu bölümde hücumlarda hiç bir şekilde çözüm üretmeyi başaramadı ve üst üste boş dönülen bu hücumların ardından düşen iyice konsantrasyonumuzla birlikte maçın son 3 dakika 36 saniyelik bölümünde sayı bulmayı başaramayınca Virtus Segafredo Bologna, Frutti Extra Bursaspor karşısında sahadan 80-67'lik galibiyetle ayrılarak 7Days Eurocup’ta şampiyonluğa ulaşan taraf oldu. Temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor ise 7Days Eurocup’ta sezonu ikinci sırada tamamladı. Finalin MVP'si Bologna'nın yıldız oyun kurucusu Milos Teodosiz seçildi.

İstatistikler 
Virtus Segafredo Bologna 
Milos Teodosic: 21 sayı, 1 ribaund, 3 asist, Kyle Weems: 13 sayı, 4 ribaund, 2 asist, 4 blok, Mam Jaiteh: 13 sayı, 10 ribaund, 1 asist, Marco Belinelli: 12 sayı, 2 ribaund, 3 asist, 2 top çalma
Frutti Extra Bursaspor
David Dudzinski: 14 sayı, 7 ribaund, Onuralp Bitim: 12 sayı, 5 ribaund, 3 asist, 2 top çalma, Kevarrius Hayes: 11 sayı, 6 ribaund, 1 asist, 2 blok, Derek Needham: 11 sayı, 2 ribaund, John Holland: 10 sayı, 2 asist
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1463