Volkan Başaran: Orman-Mamak serisi çok çekişmeli geçecek - BasketFaul.com

Volkan Başaran: Orman-Mamak serisi çok çekişmeli geçecek

12-05-22 17:30

Haftaya başlayacak olan Misli.com TBL playoff öncesinde coachlarla konuştuk.  Bugünkü konuğumuz ise Ormanspor başantrenörü Volkan Başaran

Genç ve dinamik bir kadroyla sezonu beklentilerin çok üzerinde tamamlayan Ormanspor, uzun yabancısı Andy Ogide sakatlanması ve sezon içinde iyi başlangıcın ardından yaşanan iniş çıkış olmasa aslında play off'lara daha yukarıdan da girebilirdi. Eşleşmelere baktığımızda ise belki de çeyrek finaldeki en çekişmeli mücadele Mamak - Orman arasında geçecek. 

Coach Volkan Başaran'in ise sezon değerlendirmesi ve play off yorumu şu şekilde:

"Normal sezon bizim için iyi geçti diyebiliriz. Zorluklarla dolu uzun bir sezon oldu, İnişler, çıkışlar, şansızlıklar yaşadık ama sonuca bakarsak bitirdiğimiz yer kabul edilebilir. Herkesin herkesi yendiği bir ligde, bizim gibi genç bir takımın 6. bitirmesi bence olumlu. Daha iyisi olabilir miydi, olabilirdi ama artık önümüze bakmalıyız. Play off'ta yapabileceğimizin en iyisini yapmalıyız.

Bence normal sezondaki bu çekişme play offlarda da devam edecektir. Kimin ne yapacağını önceden kestirmek zor. Kim tur atlar kim play^off şampiyonu olur, bunu öngörmek zor. İyi seriler izleyeceğimizden eminim. Burada geniş kadrosu olan ve deneyimi yüksek olan ekipler biraz öne çıkıyor, ama ligde olduğu gibi süprizler olabilir.

İlk turda zor bir rakip ile eşleştik. Mamak iyi basketbol oynayan ve geniş kadroya sahip olan bir takım. İki Ankara takımı da sezonda güzel işler yaptı. Güzel bir seri olacağını düşünüyorum."
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 866