Frutti Extra Bursaspor'a teşekkürlerimizle - BasketFaul.com

Frutti Extra Bursaspor'a teşekkürlerimizle

12-05-22 14:01
Bahçeşehir Koleji'nin Europe Cup Şampiyonluğu'ndan sonra, Frutti Exrtra Bursaspor'un güçlü kadroları eleyip finale kadar yükselmesi basketbolun çok konuşulmasına neden oldu. Hadi Andorra neyse ama Partizan ve Cedevita gibi favorileri deviren Bursaspor, aynısını İtalyanlar'a yapabilir miydi? Tabii ki ümitlendik ama Virtus, şampiyonluk için kurduğu kadroya Rusya'dan ayrılan Shengelia ve Hackett'i de dahil edince olağanüstü bir derinliğe sahip oldu. Finale hücum performansıyla gelen Bursaspor bu defa savunmayla oyuna tutunmaya çalıştı ama 67 sayı kazanmalarına yetmedi. Maçın kilit oyuncusu sadece 1 sayı atabilen Daniel Hackett idi. Oyun kurucularımıza öyle bir baskı yaptı ki, özellikle Andrews yüzünü potaya dönemeden, kendi sahasını görerek dripling yapmak zorunda kaldı. Şut saatinin sonlarında zorunlu atışlarla maçı kazanmamız çok zordu. Savunma özürlü olarak bilinen Milos Teodosic bile çok iyi savunma yaptı.
Derek Needham ve Kevarrius Hayes'in faul problemine girmesi de elbette etkiliydi ve bunun nedeni hakemlerin faul çıtasını aşağıda tutmalarıydı. Ancak şunu kabul etmeliyiz ki iki tarafa da çaldılar, 6.5 kişiyle oynayan Bursaspor etkilendi, 10 kişiyle oynayan Bologna için fazla farketmedi. Bizim 26, İtalyanlar'ın 16 serbest atış kullanması bile hakemlerin taraflı yönetmediğini gösteriyor. 
Bursaspor şampiyon olamasa da basketbolumuzun konuşulmasına, sevilmesine çok ihtiyacımız olan günlerde olağanüstü bir hizmet verdi. Ne kadar teşekkür etsek azdır.

Basketbolun sevilmesi demişken... Maçları yayınlayan TV kanallarından bizlere sesleriyle ulaşanların bilgisi, donanımı, kalitesi o kadar önemli ki... Bu nedenle her önüne geleni mikrofonun başına oturtmamak lazım. Örneğin son Virtus Bologna-Frutti Extra Bursaspor maçını iki kanal yayınladı, birinde liyakat, diğerinde hamaset vardı. İzleme olanağı olanlar S Sport'u seçti.

Tivibu Spor'da Tufan Ersöz ve Ersin Görkem'in yorumları buram buram basketbol kokuyor. Son zamanlarda onlara Ömer Uğurata katıldı. Ömer bir antrenör ve hayali mutlaka iyi takımlarda görev almak... Ama keşke yayıncı kuruluşların olanakları Uğurata gibi donanımlı basketbol adamlarını mikrofon başında tutmaya yetse... Basketbolun yayılması açısından çok değerli... 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1673