Emre Ekim: Samsun'daki maçları kazanırsak BSL'deyiz - BasketFaul.com

Emre Ekim: Samsun'daki maçları kazanırsak BSL'deyiz

12-05-22 14:55
Samsunspor Kulübü Basketbol Şubesi Genel Menajeri Emre Ekim, ligi iki sezondur kendilerinden yüksek bütçeli takımların üstünde bitirerek başarılı olduklarını belirtip, "Samsun'da oynayacağımız maçları kazanmamız durumunda BSL'ye yükseleceğiz. Taraftarımızın da desteği ile hedefe ulaşmaya çalışacağız." dedi.

Ekim şöyle konuştu:
"Başkanımız Yüksel Yıldırım ve ekibimiz önderliğinde son iki sezonda çok ciddi güzel bir yapılanma oluşturduk. Beklentilerden çok daha fazla başarı elde ettik. İki sezonda da kendi bütçemizden daha yüksek takımların hepsiyle başa çıktık. Hatta şampiyonluğu son anda kaçırdığımız bile söylenebilir. Bence çok başarılıyız. Başkanımız Yüksel Yıldırım, Jasper Yıldırım ve yönetim bize imkanları sundular, biz de bu organizasyonu en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. 2 senedir İlker Salman hocamız ve ekibi, oyuncu grubu çok iyi bir kimya ve sinerji yakaladı. Bununla beraber de çok keyif veren bir basketbol oynuyoruz. Mücadele eden, son topa kadar savaşan bir takım oluşturduk. Bu seneki takımımızın enerjisi ve atletizmi çok yüksek. Maçlarımıza gelen taraftarlarımıza da çoğu maçta keyif verdiğimizi düşünüyorum.” 

Taraftarın desteği ile Play-Off’lardan şampiyon olarak çıkacaklarına inandıklarını ifade eden Emre Ekim şöyle devam etti:
“Çok ciddi bir taraftar grubumuz var. Her hafta sayıları artarak bizi desteklediler. Geçen sezonu 20 galibiyetle ikinci bitirmiştik. Bu sene 23 galibiyetle yine ikinci bitirdik. Geçtiğimiz sezonlara baktığımızda genelde takımlar 23 galibiyetle bir üst lige çıkmış. Ama bize 23 galibiyet yetmedi. Play-Off’ta da saha avantajını almış bulunuyoruz. Samsun’da oynayacağımız maçlar bizim için çok önemli. Samsun’daki maçları kazandığımız taktirde şampiyon olacağız ve Süper Lige çıkacağız. Bunun da oyuncular ve teknik ekibimiz bilincindeler. Umarım her şey yolunda gider. Takım dolu salonu hak ediyor. O yüzden bütün taraftarlarımızı Play-Off’ta bizi yalnız bırakmamalarını bekliyoruz."

Destek veren herkese teşekkür eden Emre Ekim, “Samsunspor Kulübü Derneğinin organize ettiği Basketbol Komitemiz var. Bu komitede emek verenlerin hepsi gerçekten Samsunspor’a gönül vermiş, Samsunsporlular. Samsunspor Kulübü Derneği yöneticimiz ve Basketbol Kulübü Başkanvekilimiz Arzu Uslu, Dernek Yöneticilerimiz Alper Engiz, Damla Beytekin önderliğinde bu oluşum gerçekten basketbolumuza çok büyük katkısı oluyor.” dedi. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1010