Soğuksu: Bütün gençler gelişim gösterdi - BasketFaul.com

Soğuksu: Bütün gençler gelişim gösterdi

12-05-22 19:52
Akran Gemlik Basketbol'un Antrenörü Semih Soğuksu, sona eren sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sezonun geneline bakıldığında takımın ortaya koyduğu performanstan ve oyuncuların bireysel performansından memnun olduğunu belirten Soğuksu, "Başarılı bir sezon geçirdiğimiz düşünüyorum" dedi.
Semih Soğuksu şöyle konuştu:
"Sezon başında yaptığımız plan doğrultusunda Tofaş altyapısında yetişen oyuncuların ve Türk basketbolunda yetenekli genç oyunculara süre tanıyacağımızı bir oluşum içerisine gitmek istiyorduk. Sezon başında kurduğumuz kadroyla doğru orantılı şekilde süre ve rolleri paylaştırarak hedef doğrusunda amaca ulaştığımızı düşünüyorum. Birçok genç oyuncu Akran Gemlik Basketbol takımında sezon boyunca önemli roller aldılar. Hepsi sezon başına oranla büyük bir gelişme gösterdiler, gözle görülebilir bir fark oluşturdular.

17 kişilik kadroda 11 oyuncu bu ligde daha önce hiç oynamamış oyunculardı, burada ilk kez bu tecrübeyi yaşadılar. Bu genç kadroya iki tecrübeli oyuncumuz; Talat ve Gökhan’ı ekledi, gençler planlı ve düzgün bir şekilde çalışarak gelişimi gösterdiler. Takımız 20 yaş ortalaması ile bu ligin en genç takımı konumunda. 

Sezon içerisinde maalesef üç ana oyuncumuz; Batın Tuna, Berkay Çıvgın ve Gökhan Şiirin ligin 10. haftasında sakatlanarak sezonu kapattılar. Onlarsız bölüm biraz zor geçti ama kalan genç oyuncularımız boşalan rol ve sorumluluğu gerekli şekilde üstlendiler, açığı çok hissettirmeden düşme tehlikesi yaşamadan sezonu bitirdiler. 

Takımımızın tecrübeli oyuncularından, aynı zamanda takım kaptanımız Talat Altunbey, Darnell Edge, Ege Demir, Önder Atun gerçekten iyi bir sezon geçirdi, hem karakterleriyle hem çalışma temposuyla hem de kritik yerlerde aldığı sorumlulukla takımımızın ön plana çıkan bir ismi oldu. Yiğit Karalar, Ege Peksarı, Egemen Usta ve genç oyuncularımızın da aldıkları süreler doğrultusunda iyi bir sezon geçirdiklerini düşünüyorum.

Genel menajer Yahya Gümüş’e ve teknik ekibime ayrıca teşekkür ediyorum, bu kadar genç bir kadroyu bir arada tutmak, gelişimlerini artırmak adına sezon boyunca çok kararlı davrandılar. Akran Gemlik yönetimine, hem de Tofaş yönetimine teşekkür ederim. Bu projenin doğru bir proje olduğunu kanıtlamamızdaki en büyük güç oldular. Asıl önemli olan bunun devamlılığını sağlamak, o doğrultuda iki kulüp yönetimi adımlar atıyorlar. Bu projenin inşallah iyi bir şekilde devam edeceğini düşünüyorum." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1081