Yücel: Bahçeşehir'in daha büyük hayalleri var - BasketFaul.com

Yücel: Bahçeşehir'in daha büyük hayalleri var

15-05-22 10:29
FIBA Europe Cup’ta Reggio Emilia’yı iki maçta da mağlup ederek şampiyon olan Bahçeşehir Koleji'nin Başkanı Hüseyin Yücel, Fanatik gazetesine konuştu.

ŞAMPİYONLUĞUMUZ, TÜRK BASKETBOLU'NUN BAŞARISI
“Her şeyden önce çok gururluyuz. Biz bu kupayı yalnızca kendimize mal etmiyor, aynı zamanda Türk basketbolunun başarısı olarak görüyoruz. Bu zamana kadar ülkemize erkek basketbol branşında yedi Avrupa kupası gelmiş, ne mutlu ki birinde bizim imzamız var. İsmimizi Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko, Galatasaray NEF ve Darüşşafaka gibi tarihi çok eskilere dayanan kulüplerin yanına yazdırmak bizim için büyük bir övünç kaynağı.
HATALARIMIZDAN DERS ÇIKARIYORUZ
Elbette bunu beş yıl gibi kısa bir sürede yapmış olmak bence başarımızı daha da özel kılıyor. Organizasyon olarak genç olmamıza rağmen geçen süre zarfında neyi, nasıl yapmamız gerektiğini hızlıca öğrendiğimizi ve hatalarımızdan ders çıkarmayı bildiğimizi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
5 YILLIK KULÜP 3 SEZONDUR AVRUPA'DA
Geçtiğimiz sezon oynadığımız EuroCup bizim için önemli bir tecrübeydi. Evet, belki de kağıt üzerinde istediğimiz sonuçları alamadık ama az önce de ifade ettiğim gibi organizasyonumuzun olgunlaşması açısından bize çok büyük faydalar sağladı. 2019-20 sezonundaki FIBA Europe Cup maceramızı da düşününce beş yıllık kulüp tarihimizin üçünde Avrupa kupalarında yer aldığımızı görüyoruz.
DAHA BÜYÜK HAYALLERİMİZ VAR
FIBA Europe Cup zaferi bizim için oldukça önemli bir adım oldu. Avrupa’da kupa kazanma hedefimizi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz ancak biz, işin henüz başında olduğumuzu hissediyor ve daha büyük başarıların peşinden koşmak istiyoruz. Büyük hayallerimiz ve büyük hedeflerimiz var. Öncelikle bu sezonki başarımızın üstüne koymak ve FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ederek adımızdan söz ettirmeyi amaçlıyoruz. Elbette kolay olmayacak fakat gelecekte bu kupada da dörtlü finale kalmayı ve şampiyon olmayı hedefliyoruz.

Çocukluğumdan beri Beşiktaşlıyım. Yönetime girmeden önce de biz hem aile hem de kurum olarak kulübümüze destek veriyorduk, yönetime girdikten sonra da bilfiil katkı verme imkanı bulduk. Ayrıca çeşitli platformlarda, sadece futbol branşında da değil, desteğimiz sürüyor. İleride ne olacağını kimse bilmez, kısmet. Ama sonuçta her yerde söylediğim gibi Beşiktaş benim çocukluk hayalim. Beşiktaşımız için en iyisi hangi şekilde olacaksa benim de gönlümden geçen odur.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1268