Efes'in Euroleague şampiyonluğu ölümsüzleştirildi - BasketFaul.com

Efes'in Euroleague şampiyonluğu ölümsüzleştirildi

17-05-22 13:31
Bahçelievler Belediyesi, Anadolu Efes’in 2020-2021 sezonunda kazandığı EuroLeague Şampiyonluğu’nu, yaptırdığı bir anıtla ölümsüzleştirdi. Şampiyonluk heykelinin açılışında konuşan Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan, ölümsüz anıtı taraftarlara ithaf ettiğini söyledi.

Üçüncü kez Avrupa’nın en üst düzey basketbol organizasyonu EuroLeague’de Final Four’a katılma başarısı gösteren Anadolu Efes’in, 2020-2021 sezonunda elde ettiği EuroLeague Şampiyonluğu, Bahçelievler Belediyesi’nin destekleriyle açılan bir anıtla ölümsüzleşti.

Anadolu Efes’in şampiyonluk heykelinin açılışı, Bahçelievler’de Koraç Kupası Meydanı’nda yapılan coşkulu bir törenle gerçekleşti. Törene; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan, Baş Antrenör Ergin Ataman ve oyuncuların yanı sıra kulüp yöneticileri katılırken, taraftarlar da bu tarihi anlara tanıklık etti.

"Bu ölümsüz anıtı taraftarlarımıza ithaf ediyoruz"
Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan 45 yıldan fazladır Türk basketbolunun gelişimine öncülük ederken, uluslararası alanda da Türkiye'yi başarı ile temsil ettiklerini dile getirdi. Özilhan konuşmasında şunları söyledi: "Türk basketbolunun en çok kupa kazanan takımı olarak, 1996 yılında takımlar bazında ülkemizin ilk Avrupa kupası olan Koraç Kupası’nı alarak başlayan uluslararası başarı yolculuğumuz, 2020-2021 sezonunda Avrupa basketbolunun en üst düzey organizasyonunda şampiyon olmamızla zirveye ulaştı.

Bugün, Bahçelievler Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hakan Bahadır’ın girişimiyle hazırlanan bir anıtla EuroLeague Şampiyonluğumuz ölümsüzleşiyor. Bu vesileyle öncelikle açılış törenimize teşrifiyle bizi onurlandıran Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarımı sunuyorum.

Bahçelievler Belediye Başkanımız Dr. Hakan Bahadır’a, Bahçelievler Belediyesi’ne, bu muhteşem eseri yaratan Heykeltıraş ve Y. Mimar Pınar Öktem Doğan’a teşekkür ediyorum. Anadolu Efes olarak bu başarıya imza atmamızda emeği geçen yönetim kurulu üyelerimizi, kulüp yöneticilerimizi, antrenörlerimizi ve oyuncularımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Avrupa şampiyonluğumuzu taçlandıran bu ölümsüz anıtı, her koşulda yanımızda olan ve sonsuz destek veren değerli taraftarlarımıza ithaf ediyoruz."

"Oyuncularımız tarih yazdı"
Anadolu Efes Baş Antrenörü Ergin Ataman, "Bizler Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışan bir spor kulübüyüz. Altyapımızla 40-45 yıllık geçmişimizle daha önce kazandıklarımız ve en son kazandığımız Avrupa’nın en büyük kupasıyla bunu yapıyoruz. Tabii burada en büyük pay oyuncularımızın Türkiye’de tarih yazdılar. Türkiye’nin takımı, gururu oldular. Hepsine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes’in şampiyonluk heykelinin üzerinde şu yazıt metni yer alıyor:

"Bu anıt, 31 Mayıs 2021 akşamı Almanya'nın Köln şehrindeki finalde EuroLeague Şampiyonluğunu ilan ederek Avrupa'nın zirvesine yerleşen Anadolu Efes Spor Kulübü'ne ve pandemi şartları gereği fiziksel olarak takımlarının yanında yer alamasalar da desteklerini bir an olsun esirgemeyen Anadolu Efes taraftarlarına ithafen yapılmıştır." 

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 821