Üçlük farkıyla Bursaspor (Kağan Tolun) - BasketFaul.com

Üçlük farkıyla Bursaspor (Kağan Tolun)

17-05-22 22:43

İSTATİSTİK

ING Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek finali 2. Maçında Frutti Extra Bursaspor, ilk maçta kaybettiği Fenerbahçe Beko'yu, Tofaş Spor Salonu’nda konuk etti. Tamamen dolu salonda oynanan maçta Frutti Extra Bursaspor, Fenerbahçe Beko karşısında maçın başından sonuna kadar önde kalmayı başararak sahadan 97-77'lik galibiyetle ayrılmayı başardı ve seriyi 1-1'de eşitledi. Maçta Frutti Extra Bursaspor'a maçı getiren en önemli istatistik, maç boyunca buldukları 23 üçlük isabeti oldu.

Daha maçın ilk dakikasında, Frutti Extra Bursaspor taraftarlarının tezahüratları sonrasında hakemler masaya gelerek ilk anonsu yaptırdı. Maç, Frutti Extra Bursaspor’da Derek Needham ve Frutti Extra Bursaspor’da Devin Booker’ın karşılıklı üçlükleriyle başladı. (3-3) Maça hızlı başlayan Frutti Extra Bursaspor, Onuralp Bitim’in turnikesi ve Andrew Andrews’un üçlüğü ile birlikte ilk periyotta 2,5 dakika geride kalırken skoru 8-3'e getirdi. Bu bölümde Fenerbahçe Beko, her ne kadar Pierria Henry’nin üçlüğü ile birlikte farkı 2’ye indirse de (8-6) Frutti Extra Bursaspor, bu bölümde bulduğu üst üste üçlüklerle birlikte ilk periyodun bitimine 2 dakika kala farkı 9 sayıya çıkardı. (19-10) Geri kalan bölümde de farkın kapanmasına izin vermeyen Frutti Extra Bursaspor, Fenerbahçe Beko karşısında ilk periyodu 21-15 önde tamamladı.

İkinci periyodun hemen başında Frutti Extra Bursaspor, Onuralp Bitim’in üçlüğü ile birlikte yeniden 9 sayıya çıkardı. (24-15) Bu bölümde Fenerbahçe Beko, önce Metecan Birsen’in turnikesi ardından da Marko Guduric’in üst üste 5 sayısıyla birlikte ilk yarının bitimine 6 dakika kala farkı 4 sayıya kadar indirse de (26-22) oyun üstünlüğünü yeniden eline geçirerek farkın daha fazla azalmasına izin vermeyen Frutti Extra Bursaspor Kevarrius Hayes ve Derek Needham’ın üçlükleriyle birlikte ilk yarının bitimine 5:12 kala farkı ilk defa çift hanelere çıkarttı (32-12) ve Fenerbahçe Beko molasına gidildi. Nando De Colo ile faul çizgisine gelerek farkı kapatmaya çalışan Fenerbahçe Beko, bunda da başarılı oldu ve De Colo’nun üst üste 4 serbest atışıyla birlikte 6 sayıya indirince (32-26) ilk yarının bitimine 4:26 kala Frutti Extra Bursaspor molasına gidildi. Mola dönüşünde Fenerbahçe Beko, Devin Booker’ın tek serbest atış isabetiyle birlikte farkı 5 sayıya kadar indirse de bu bölümde yeniden toparlanan Frutti Extra Bursaspor, Kevarrius Hayes’in üst üste 5 sayıyla birlikte ilk yarıda bitime 2 dakika kala farkı yeniden 10 sayıya kadar çıkardı. (37-27) Bu bölümde Fenerbahçe Beko’da Devin Booker’ın isabetli serbest atışları gelirken (37-29) Frutti Extra Bursaspor, bitime 15 saniye kala John Holland’ın üçlüğüyle birlikte farkı 11 sayıya kadar çıkarsa da (40-29) devrede son sözü söyleyen isim Fenerbahçe Beko’da Nando De Colo oldu ve De Colo’nun üçlüğüyle birlikte Frutti Extra Bursaspor, Fenerbahçe Beko karşısında soyunma odasına 40-32'lik üstünlükle girmeyi başardı.

Üçüncü periyot Frutti Extra Bursaspor’da Kevarrius Hayes’in turnikesiyle birlikte başladı. (42-32) Fakat bu bölümde etkili hücumlarla birlikte farkı adım adım azaltmayı başaran Fenerbahçe Beko, periyodun bitimine 5:07 kala Devin Booker’ın turnikesiyle birlikte farkı 3 sayıya kadar indirdi. (51-48) Bu bölümde Frutti Extra Bursaspor’da Onuralp Bitim’in üçlüğü gelse de (54-48) Fenerbahçe Beko’da Nando De Colo’nun turnikesi geldi. (54-50) Fakat bu bölümde mükemmel bir oyun ortaya koyan Frutti Extra Bursaspor, Metin Türen’in üst üste 3 üçlüğüyle birlikte 9 sayısı ve John Holland’ın 2 serbest atışıyla birlikte 11-3’lük seri yakalayarak üçüncü periyodun bitimine 2,5 dakika kala skoru 65-53'e kadar getirmeyi başardı. Fakat bu bölümde Fenerbahçe Beko yerlilerin önderliğinde farkı yeniden azaltmaya başladı. Fenerbahçe Beko, önce Şehmus Hazer'in üst üste 5 sayısı ardından da Metecan Birsen’in üçlüğüyle birlikte farkı 7 sayıya kadar indirmeyi başardı ve üçüncü periyot 68-61'lik Frutti Extra Bursaspor üstünlüğü ile tamamlandı.

Son periyodun başında ise Marko Guduric’in isabetli serbest atışlarıyla birlikte fark 5 sayıya kadar indi. (68-63) Fakat bu bölümde taraftarlarının da desteğini de iyice arkasına alarak maça yeniden ağırlığını koyan Frutti Extra Bursaspor, sırayla Derek Needham’ın üçlüğü, John Holland’ın isabetli

serbest atışları ve Derek Needham’ın çaldığı top sonrasında Metin Türen’in hızlı hücumda bulduğu smaçla birlikte gelen 7-0’lık serinin ardından maçın bitimine 8:26 kala skor 75-63'e geldi ve Fenerbahçe Beko molasına gidildi. Fakat bu mola da Frutti Extra Bursaspor’u durdurmaya yetmedi ve ev sahibi ekip önce Andrew Andrews ardından da Onuralp Bitim’in üst üste 2 üçlüğüyle birlikte maçın bitimine 5:12 kala farkı 18 sayıya kadar çıkartmayı başardı. (84-66) Bu bölümde Fenerbahçe Beko, Nando De Colo’nun 3, Pierria Henry ve Jan Vesely’nin 2 ve Şehmus Hazer’in tek sayısıyla birlikte 8-0’lık seri yakalayarak maçın bitimine 2:49 kala farkı yeniden 10 sayıya indirmeyi başardı. Fakat geri kalan bölümde rakibine şans tanımayan Frutti Extra Bursaspor, bu bölümde Andrew Andrews’un bulduğu 2 üçlükle birlikte farkı yeniden açarak sahadan 97-77'lik galibiyetle ayrılmayı başardı.

İstatistikler

Frutti Extra Bursaspor:
Andrew Andrews: 23 sayı (7/9 üçlük), 6 ribaund, 4 asist, 3 top çalma, Onuralp Bitim: 22 sayı (6/9 üçlük), 9 ribaund, 3 asist, 2 top çalma, Kevarrius Hayes: 14 sayı, 8 ribaund, 1 asist, 1 top çalma, 2 blok, Derek Needham: 12 sayı (4/8 üçlük), 4 ribaund, 7 asist, 1 top çalma, Metin Türen: 11 sayı (3/4 üçlük), 1 ribaund, 1 top çalma, 1 blok

Fenerbahçe Beko:
Devin Booker: 16 sayı, 6 ribaund, 1 asist, 1 top çalma, Nando De Colo: 15 sayı, 4 ribaund, 3 asist, 1 top çalma, 1 blok, Pierria Henry: 13 sayı, 6 ribaund, 4 asist, 1 top çalma, Şehmus Hazer: 10 sayı, 1 ribaund

Yorumlar Okunma: 2146