33 yıl oynadı, 44 yaşında bıraktı... - BasketFaul.com

33 yıl oynadı, 44 yaşında bıraktı...

17-05-22 23:02

Basketbolumuzun emektar isimlerinden Reha Öz 44 yaşında basketbolu bıraktı. 33 yıl parkelerde kalan ve son olarak Balıkesir BB forması giyen Öz'ün mesajı şöyle: 

"Basketbol birçok insan için farklı şeyler ifade edebilir, benim içinse basketbolun sözlük karşılığı “tutku”dur. Bu tutku, daha 11 yaşında bir çocukken Bursa’da bir ilkokul takımında oynadığım sıralarda, Mako Spor Kulübünde parke ile buluştuğum an alevlendi ve bir daha da sönmedi. 11 yaşımdan 44 yaşıma gelene kadar sahalarda ter dökmenin, tutkumu sahalarda göstermenin tarifsiz mutluluğunu duydum. Beni bu yola çıkaran Cem Çağal’ın elimden tutup Fenerbahçe’ye götürmesi, kariyerimin dönüm noktalarından biri oldu. Fenerbahçe’de altı sene oynadım. Bir sporcunun her zaman en büyük hayali, ay yıldızlı formayı terletmektir. Genç ve A Milli takım formalarını giymenin gururunu ve mutluluğunu yaşadım. Kariyerimde İTÜ, Erdemir Spor, Beşiktaş, Mersin, Aliağa, Karşıyaka, Olin Edirne, Antalya Büyükşehir Belediye, NSK Eskişehir Basket, Afyon Belediye, İzmir Gelişim Koleji, Akhisar Belediye, Sigortam Net, Karesi Belediye, Fethiye, Etimesgut ve son olarak da Balıkesir Büyükşehir Belediye takımında oynadım. Yaklaşık 3300 üçlük attım, oynadığım takımların sayısız maç kazanmasına yardımcı oldum. Şimdilerde Türkiye’deki en yaşlı ve en tecrübeli basketbolcu olarak terimi döktüğüm parkelere, gözyaşımı akıttığım, sevinç çığlıklarımı attığım soyunma odalarına; hüznümü, mutluluğumu bıraktığım salonlara veda etme zamanı…
Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim.” sözünün ışığında tamamladığım kariyerimde her zaman bana destek olan aileme, antrenörlerime, takım arkadaşlarıma, taraftarlara ayrı ayrı teşekkür ederim.
33 sene boyunca edindiğim tecrübelerimi bundan sonra da basketbola gönül verenlere aktarmaya devam edeceğim. İçinizdeki basketbol tutkusu hiç sönmesin… Saygı ve sevgilerimle…"
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2167